Urodziny Pragi z Czesławem Mozilem
O młodości, emigracji, losie artysty i domu, jakim jest Praga. Czesław Śpiewa – Solo Act z w Domu Kultury Praga stał się okazją do niezwykle emocjonalnych, intymnych, ale i zabawnych, przeplatanych śpiewem, opowieści artysty. Wszystko z okazji 370 urodzin prawobrzeżnej części miasta.
W ramach trwających 370 urodzić Pragi odbył się niezwykle poruszający koncert Czesława Mozila. Piątkowy występ zgromadził dużą widownię, która doświadczyła mieszanki śpiewu, muzyki, opowieści, a także stand-upu. Wydarzenie miało miejsce w Domu Kultury Praga.
Występ zaczął się z drobnym opóźnieniem, co tylko zaostrzyło smaki widowni, która z radością powitała artystę na scenie. Czesław Mozil zabrał, zgromadzone w DK Praga osoby, w intymną i wzruszającą podróż po swoim dzieciństwie i wczesnej młodości. Widownia poznała losy rodziny artysty, która była zmuszona wyjechać na zachód.
Snute przez Mozila historie w przewrotny, ale i zabawny sposób poruszały bardzo ważne kwestie jak patriotyzm, rodzina, czy wiara. Artysta przeplatał je piosenkami i muzyką. Na występie nie zabrakło, tak lubianego przez Mozila, akordeonu.
Opowieść mówiła także o życiu w Polsce, Warszawie i właśnie Pradze, która zajęła szczeóglne miejsce w sercu artysty. W czasie występu stwierdził, że nie wyobraża sobie, by mógł mieszkać gdzie indziej.
Zebrani doświadczyli całej palety uczuć. Czesław na zmianę wzruszał, skłaniał do refleksji i bawił. Często do łez. Na koniec został nagrodzony gromkimi brawami. Występ stał się okazją do przekazania dużej kwoty pieniędzy na pomoc fundacji.
Mozil poprosił zgromadzonych o wsparcie kolejnej inicjatywy, której stara się pomóc. Apel spotkał się z entuzjastyczną odpowiedzią i do specjalnej skrzynki trafiło wiele pieniędzy.
Mieszkający na Pradze Czesław Mozil jest znany ze swojej działalności charytatywnej i społecznej, również na rzecz prawobrzeżnej części miasta.




























![[Konkurs] Wygraj wejściówki na spektakl "Pchła Szachrajka" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8d235b164214dce507793df8fe48756e3943e4e5.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Akademia Pana Kleksa" wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/0c1790b136a90c5c79e4be1dbdad065f0655b1d7.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Akademia Pana Kleksa" wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/84c10963535c8ba87d6e9e8ce874d883c8f373f2.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/2f69745eefc18cc53a01b7c43977a37fbe01e037.jpeg)















