mobile
REKLAMA

Autobusy Arrivy wracają do działania w Warszawie

Po ostatnich zdarzeniach z udziałem kierowców autobusów w Warszawie, którzy wozili pasażerów będąc pod wpływem środków psychoaktywnych i doprowadzając tym samym do wypadków autobusów, firma Arriva podjęła decyzję o przeprowadzaniu badań na wszystkich kierowcach w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom środków komunikacji i nie doprowadzenia do takich sytuacji w przyszłości. Kierowcy będą poddawani testom na obecność w organizmie środków psychoaktywnych, a także będzie im zapewniona edukacja oraz szkolenia w tym zakresie. Autobusy Arrivy wrócą na stołeczne ulice 18 lipca po uzyskaniu zgody Zarządu Transportu Miejskiego.

Tomasz Ściskalski
Autobusy Arrivy wracają do działania w Warszawie

Po dwóch zdarzeniach z udziałem kierowców autobusów firmy Arriva w Warszawie w których kierowcy doprowadzili do wypadków pod wpływem środków psychoaktywnych, firma ZTM zawiesiła współpracę z autobusami firmy Arriva. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z komunikacji miejskiej poprzez wykonanie szeregu testów na obecność środków psychoaktywnych kierowcom. Gdy to się stanie i kierowcy zostaną w należyty sposób przeselekcjonowani, autobusy firmy Arriva wrócą na warszawskie ulice. Tą decyzją 125 autobusów firmy przestało jeździć po Warszawie. Decyzją Zarządu Transportu Miejskiego firma Arriva będzie mogła ponownie wprowadzić na ulicę swoje autobusy w sobotę 18 lipca. Decyzja zapadła po przedstawieniu przez władze firmy Arriva raportu z działań naprawczych podjętych przez spółkę.

Do 14 lipca na kierowcach firmy zostało przeprowadzonych 489 testów na obecność substancji psychoaktywnych u 457 z 564 zatrudnionych kierowców. Wszystkie dały wynik negatywny. Reszta osób nie została przebadana z powodu uzasadnionej nieobecności w pracy. Te osoby również zostaną przebadane gdy wrócą do pełnienia obowiązków. Kierowca bez przeprowadzonego testu nie siądzie za kierownicę autobusu. Testy wykonuje niezależne laboratorium. Testy kierowców będą wykonywane przed rozpoczęciem, w trakcie oraz po zakończeniu pracy. W ten sposób firma będzie miała pewność, że żaden kierowca nie prowadzi autobusu w stanie odurzenia. Zarząd Transportu Miejskiego i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji rozpoczęli wspólne patrole i działania mające na celu badanie kierowców na obecność środków psychoaktywnych w organizmie. Przeprowadzane mają być także kontrole stanu technicznego pojazdów.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda