mobile
REKLAMA

Bartosz Kurek żegna się z ONICO Warszawa

Bartosz Kurek nie przedłużył wygasającego z końcem maja 2019 roku kontraktu z ONICO Warszawa. Jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie wstępował w kolejnym sezonie najlepszy siatkarz Europy 2018 roku.

Marcin Kalicki
Bartosz Kurek żegna się z ONICO Warszawa

Bartosz Kurek trafił do ONICO Warszawa w grudniu 2018 roku. Do stołecznej drużyny przeniósł się ze Stoczni Szczecin, w której występował od początku rozgrywek 2018/2019.

Atakujący reprezentacji Polski przechodząc do ONICO Warszawa podpisał umowę do końca sezonu i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem zespołu. Łącznie w barwach warszawskiej drużyny wystąpił w 15 spotkaniach (13 w lidze i dwa w Pucharze Polski), w których w sumie zdobył 266 punktów. W tym czasie czterokrotnie wybierano go MVP meczów PlusLigi. Ze stołecznymi wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski, zagrał też w półfinale Pucharu Polski.

- Dziękujemy Bartkowi za wszystko, co zrobił dla klubu, kibiców i całej Warszawy – mówi Piotr Gacek, prezes warszawskiego klubu. - Każdy jego pobyt na parkiecie w barwach ONICO dostarczał widzom niesamowitych emocji, co dodatkowo motywowało nas do sięgania po najwyższe cele - dodał. - Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy z zawodnikiem trwały od dawna. Jeszcze niedawno wszyscy - zarówno klub, jak i Bartek - byli przekonani, że parafowanie nowego kontraktu jest kwestią czasu. Byliśmy o krok od podpisania umowy, ale z niezależnych przyczyn nie udało nam się jej sfinalizować.

- Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery sportowej Bartka i mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się skrzyżują – zakończył Piotr Gacek.

30-letni zawodnik rozegrał dotychczas ponad dwieście meczów w reprezentacji Polski, z którą udało mu się w tym roku obronić tytuł Mistrzów Świata. Bartosz Kurek na Mistrzostwach Europy w Turcji w 2009 roku zdobył złoty medal, zaś w 2011 roku na Mistrzostwach Starego Kontynentu sięgnął po brązowy medal. Wygrał Ligę Światową (2012) i Mistrzostwa Europy Kadetów (2005). Brał także udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro, czterokrotnie triumfował w Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera (2009, 2013, 2015, 2018).

Były gracz ONICO Warszawa odnosił sukcesy w karierze klubowej zdobywając m.in. trzykrotnie mistrzostwo Polski (2009, 2010, 2011) oraz dwukrotnie wicemistrzostwo naszego kraju (2012, 2016), trzykrotnie Puchar Polski (2009, 2011, 2012), mistrzostwo Włoch (2014) i Superpuchar Włoch (2014). W przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Dinamo Moskwa, Lube Banca Macerata, Ziraat Bankasi czy JT Thunders.

Atakujący ONICO został dwukrotnie odznaczony przez prezydenta RP: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2018).

Fot./Źródło: PressFocus/informacja prasowa/ONICO Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda