mobile
REKLAMA

Biegacze i żużlowcy w stolicy – zmiany w ruchu i komunikacji

Dziś na PGE Narodowym będą rywalizowali najlepsi żużlowcy świata, a dzień później w alei Niepodległości odbędzie się charytatywny Mokotowski Bieg SGH. W czasie obu wydarzeń wprowadzane będą zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego

mat.pras.
Biegacze i żużlowcy w stolicy – zmiany w ruchu i komunikacji

Żużlowe ściganie na PGE Narodowym

Bartosz Zmarzlik, czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu i jego najwięksi konkurenci znów będą rywalizowali w stolicy. W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym odbędzie się kolejna odsłona Orlen FIM Speedway Grand Prix of Poland. By sprawnie dotrzeć na zawody, najlepiej wybrać Warszawski Transport Publiczny. Pociągi linii metra M2 będą podjeżdżały na stacje co około cztery minuty, a na linię 7 wyjadą dodatkowe tramwaje.

Przed wydarzeniem, od godziny 16:00 do 19:00, ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Po zawodach, około godziny 21:45, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. Na trasę wyjadą dodatkowe autobusy (linii 138 i 509), tramwaje (linii 9 i 26) oraz składy metra (linii M2 w kierunku Bemowa).

Bieg SGH w alei Niepodległości

Na niedzielę, 12 maja, zaplanowana została 11. edycja charytatywnego biegu organizowanego przez studentów Szkoły Głównej Handlowej, którego partnerem tytułowym jest dzielnica Mokotów. By przygotować linię startu Mokotowskiego Biegu SGH, o godzinie 8:00 zamknięta zostanie jedna jezdnia ulicy Rakowieckiej. Nieprzejezdny będzie odcinek od ulicy Wiśniowej do alei Niepodległości. Godzinę później z ruchu zostanie wyłączona jezdnia alei Niepodległości, prowadząca do Śródmieścia – na odcinku od Rakowieckiej do Stefana Batorego, a o godzinie 11:00 jej kolejny fragment – od ulicy Woronicza (bez skrzyżowania) do Rakowieckiej. Utrudnienia na Racławickiej i w alei Niepodległości mogą potrwać do godziny 15:00. W czasie zawodów na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 119, 138, 141, 167, 168, 172, 174, 200 i 222.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda