mobile
REKLAMA

„Body Worlds” wraca do Warszawy. Niezwykła wystawa o ludzkim ciele już na Pradze-Południe

Warszawa ponownie staje się miejscem spotkania z jedną z najbardziej rozpoznawalnych wystaw edukacyjnych na świecie. „Body Worlds” wróciło do stolicy, oferując odwiedzającym wyjątkową możliwość poznania ludzkiego ciała z zupełnie nowej perspektywy.

oprac. Kamila Kwiecień
„Body Worlds” wraca do Warszawy. Niezwykła wystawa o ludzkim ciele już na Pradze-Południe

Ekspozycja została dziś otwarta  w Soho Art Center na Pradze-Południe. To kolejna odsłona projektu stworzonego przez niemieckiego anatoma Gunthera von Hagensa, który od lat łączy naukę z nowoczesną formą prezentacji.

Ciało człowieka bez tajemnic

Na wystawie zaprezentowano około 160 eksponatów - są to autentyczne ludzkie ciała oraz narządy poddane plastynacji. Jak podają organizatorzy to specjalna metoda konserwacji, dzięki której możliwe jest zachowanie ich struktury i szczegółów anatomicznych.

Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. układ mięśniowy, nerwowy czy krwionośny, a także porównać zdrowe narządy z tymi dotkniętymi chorobami. Wystawa pozwala w przystępny sposób zrozumieć, jak funkcjonuje organizm człowieka.

Jak styl życia wpływa na zdrowie

Tegoroczna edycja wystawy skupia się na wpływie codziennych wyborów na kondycję organizmu. Twórcy pokazują, jak dieta, aktywność fizyczna czy stres oddziałują na poszczególne układy w ciele człowieka.

Ekspozycja została zaprojektowana tak, aby nie tylko przekazywać wiedzę, ale także skłaniać do refleksji nad własnym zdrowiem i nawykami.

Nauka w przystępnej formie

Wystawa wyróżnia się sposobem prezentacji - eksponaty ustawione są w dynamicznych, często realistycznych pozach. Dzięki temu łatwiej zrozumieć, jak pracują mięśnie czy jak wygląda ciało w ruchu.

To sprawia, że „Body Worlds” trafia nie tylko do osób zainteresowanych medycyną, ale także do szerokiej publiczności - w tym uczniów i studentów.

Gdzie i kiedy zobaczyć wystawę

Wystawa dostępna jest do 30 sierpnia 2026 roku w Soho Art Center przy ul. Mińskiej 63 na Pradze-Południe. Zwiedzający mogą oglądać ekspozycję od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00.

„Body Worlds” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć własne ciało i zobaczyć je w zupełnie nowym świetle.

 

fot. FB Wystawa Body Worlds

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda