mobile
REKLAMA

Budżet Obywatelski Mazowsza - 13 projektów z Warszawy

To już 5. edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zgłoszone w niej projekty zostały ocenione pod względem formalnym. - 284 projekty zgłoszone przez mieszkańców Mazowsza uzyskały ocenę pozytywną – poinformował Urząd Marszałkowski.

NKK
Budżet Obywatelski Mazowsza - 13 projektów z Warszawy

Po raz piąty mieszkańcy Mazowsza mogli zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty zostały już sprawdzone pod względem formalnym. Pozytywną ocenę uzyskało 284 projekty. Poniżej podział na subregiony zakwalifikowanych projektów :

  • 54 projekty z oceną pozytywną w puli ogólnowojewódzkiej

  • 42 projekty z oceną pozytywną w podregionie radomskim 

  • 31 projektów z oceną pozytywną w podregionie warszawskim wschodnim 

  • 30 projektów z oceną pozytywną w podregionie ciechanowskim 

  • 28 projektów z oceną pozytywną w podregionie siedleckim 

  • 25 projektów z oceną pozytywną w podregionie warszawskim zachodnim 

  • 24 projekty z oceną pozytywną w podregionie ostrołęckim 

  • 22 projekty z oceną pozytywną w podregionie żyrardowskim 

  • 15 projektów z oceną pozytywną w podregionie płockim 

  • 13 projektów z oceną pozytywną w Warszawie 

Do 7 maja mieszkańcy, których projekty uzyskały negatywną ocenę mogą złożyć odwołanie od wyników weryfikacji.

Zakwalifikowane projekty z Warszawy

"Nowoczesna diagnostyka obrazowa" - Celem projektu jest doposażenie pracowni RTG w 7 stacji przeglądowych do analizy cyfrowych badań RTG, TK, MRI.

Projekt pozwoli na prowadzenie kształcenia słuchaczy w szkole policealnej na europejskim poziomie. Będzie to miało istotne przełożenie na bezpieczeństwo zdrowotne, diagnostykę, leczenie mieszkańców województwa mazowieckiego, którego podstawą są mi.in prawidłowo wykonane badania obrazowe.

MONTAŻ BALUSTRAD PRZY SCHODACH DO WEJŚCIA GŁÓWNEGO ORAZ PRZY RAMPIE TECHNICZNEJ W SIEDZIBIE MIK - Projekt zakłada montaż balustrad przy schodach do wejścia głównego oraz balustrady przy rampie technicznej przy budynku, w którym mieści się MIK. Siedziba Mazowieckiego Instytutu Kultury wpisana jest do rejestru zabytków przed wykonaniem montażu balustrad konieczne jest opracowanie niezbędnej dokumentacji wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych pozwalających na montaż.

Noworodkowe marzenia: Projekt serca dla bezpieczeństwa. - Projekt "Noworodkowe marzenia" stanowi inwestycję w poprawę opieki nad noworodkami na terenie Mazowsza. Jego celem jest doskonalenie warunków leczenia w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia medycznego. Kluczowym elementem projektu jest zastosowanie najnowszych technologii, umożliwiających skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie tych najmniejszych.

Zlot zabytkowy Traktorów - Zakładów Mechanicznych Ursus - Zlot zabytkowych traktorów związanych z historią Zakładów Mechanicznych URSUS. Projekt ma przybliżyć i pokazywać bogatą historią Zakładów Mechanicznych URSUS oraz ich charakter miastotwórczy. Przekazać bogatą historię tego miejsca, jego wkład w rozwój Polski po odzyskaniu niepodległości. Jednocześnie upamiętnić walkę i pomoc w okresie II wojny światowej.

Bliżej Siebie. 13 otwartych spotkań dla kobiet z ekspertami z różnych dziedzin. - 13 otwartych spotkań dla kobiet z ekspertami:1.Empatyczna komunikacja,2.Jak rozwiązywać konflikty,3.Jak dbać o granice,4.Ja-jako rodzic,5.Czas dla mnie,6.Być w kontakcie z naturą,7.Moje dziecko ma trudności, 8.Kryzys macierzyństwa,9.Jak budować poczucie własnej wartości,10.Dziecko kontra elektronika,11.Jak rozmawiać z dziećmi o seksie,12.Konflikty między dziećmi,13.Jak opowiadać historie dzieciom?

Pierwsze chwile rodzicielstwa - Projekt ma za zadanie przygotowanie rodziców, zarówno mam, jak i ojców do porodu, połogu oraz opieki nad małym dzieckiem. Obejmuje zaopiekowanie się ciałem i emocjami obecnych i przyszłych rodziców. Zapobiega depresji poporodowej i wspiera zasoby oraz kompetencje rodzicielskie.

Zakup sprzętu specjalistycznego oraz karetki dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie

Inwestycja zakłada zakup niezbędnego sprzętu specjalistycznego oraz karetki transportowej dla Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie

Jabłka, gruszki, śliwki na wyciągnięcie ręki! Ochrona drzew owocowych w przestrzeni miejskiej.

Projekt to cykl działań edukacyjnych, którego celem jest ochrona kapitału przyrodniczo-użytkowego drzew owocowych w przestrzeni miejskiej.  Obejmuje szereg wydarzeń m.in. warsztaty z ogrodnictwa, pielęgnacji drzew owocowych, ich roli dla ekosystemu miejskiego (fauna), identyfikacji starych odmian, zachowania ich puli genetycznej, niemarnowania owoców, ich przetwórstwa na własne potrzeby.

MAZOWSZE WIDZI LEPIEJ - kontynuacja projektu „Dobry Wzrok Mazowszan".

Projekt „Dobry wzrok Mazowszan” obejmuje działania, mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa przez edukację zdrowotną, Ponadto w ramach Projektu prowadzone są przesiewowe badania wzroku. Działanie polega na zwiększeniu środków finansowych na realizację aktualnie realizowanego projektu SWM pn. „Dobry Wzrok Mazowszan".

Rewitalizacja boiska szkolnego i terenu wokół szkoły

Kompleksowe zagospodarowanie zaniedbanego terenu zielonego na Mokotowie. Stworzenie nowoczesnego miejsca, w którym znajdą się monitorowane i oświetlone alejki z ławkami i koszami, siłownia plenerowa, stoliki do gier plenerowych, boisko do gier zespołowych, tablice edukacyjno-informacyjne, czy stojaki na rowery. Wszystko to w pięknej i odpowiednio dostosowanej do tego miejsca zieleni.

Zakup dwóch ambulansów z wyposażeniem medycznym dla mieszkańców Warszawy

Ambulanse wraz z nowoczesnym wyposażeniem medycznym są niezbędnym elementem w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Zakup ambulansów pozwoli na sprawniejsze i szybsze niesienie pierwszej pomocy mieszkańcom Warszawy.

Wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci w spectrum autyzmu i dobrostanu ich rodziców

Projekt. którego celem jest „Wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży, młodych dorosłych rozwijających się w spektrum autyzmu oraz dobrostanu ich rodziców”, obejmuje cykl 36 spotkań grup wsparciowo-rozwojowych dla nastolatków i rodziców dzieci w spektrum autyzmu oraz 10-spotkaniowa edycja grup rozwojowych dla młodych dorosłych rozwijających się w spektrum (łącznie 82,5h wsparcia).

Bezpłatne zajęcia w wodzie

Projekt "Bezpłatne zajęcia w wodzie" to cykl nieodpłatnych treningów dla dorosłych, seniorów, rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnością. Celem projektu jest zwiększenie udziału mieszkańców Warszawy oraz okolicznych gmin w aktywności fizycznej.

W tym roku do rozdysponowania jest 30 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 29 maja.

fot. UM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda