mobile
REKLAMA

Budżet obywatelski zmienia Warszawę.

Atrakcyjne i bezpieczne place zabaw, kolejne kilometry wygodnych tras rowerowych, ciekawe wydarzenia blisko domu. Takie pomysły pojawiają się w Warszawie dzięki aktywności mieszkańców. Prezentuje je rozpoczęta właśnie miejska kampania informacyjna.

informacja prasowa
Budżet obywatelski zmienia Warszawę.

W trakcie dziewięciu edycji budżetu obywatelskiego w stolicy Warszawa zrealizowała ponad 4000 pomysłów mieszkańców. Wciąż realizuje kolejne. Wszystkie projekty wraz z opisami i lokalizacjami dostępne są na stronie bo.um.warszawa.pl .

- Już w grudniu rusza kolejna, 10. edycja budżetu obywatelskiego. To okazja, żeby zgłosić nowe pomysły. Cieszę się, że wielu warszawiaków i warszawianek znajduje czas, by działać na rzecz swojej okolicy głosując na rozwiązania proponowane w kolejnych edycjach budżetu, a nawet zgłaszając własne inicjatywy - mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i komunikacji społecznej. – Budżet obywatelski działa. To również dzięki niemu zazieleniają się skwery, przejścia dla pieszych są doświetlone i coraz bardziej bezpieczne, a domy kultury oferują ciekawe, dopasowane do potrzeb mieszkanek i mieszkańców zajęcia. Chcemy to pokazać w rozpoczynającej się właśnie kampanii budżetu obywatelskiego.

Plac zabaw, sauna, mural

W ramach rozpoczętej właśnie miejskiej kampanii informacyjnej Ratusz pokazuje je na różnych nośnikach w przestrzeni miejskiej.

Jeden z plakatów przedstawia plac zabaw w zielonej okolicy placu Trzech Krzyży. Projekt zakładał stworzenie placu zabaw na śródmiejskiej skarpie. Powstało bezpieczne miejsce do zabawy dla dzieci młodszych i starszych. Drewniane zabawki i mała architektura wkomponowały się w zielone otoczenie parku.

Na nośnikach pojawia się również projekt Sauny Wisła w Porcie Czerniakowskim, która od roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. To pierwsza sauna na Wiśle nie tylko w stolicy, ale w całej Polsce. Mieszkańcy mogą się w niej relaksować z widokiem na nadwiślański krajobraz, a z budżetu obywatelskiego finansowane są darmowe wejścia.

Również z budżetu obywatelskiego pochodzi mural „Siedem Panien Ursusa". Wyjątkowy projekt nie tylko ozdabia budynek i okolicę, ale też upamiętnia historię powstania fabryki Ursus.

Warszawa realizuje budżet obywatelski od 2014 roku. Pierwsze projekty wybrane przez mieszkańców do realizacji pojawiły się w kolejnym roku.

Nowa edycja już w grudniu

Od 1 grudnia mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły do jubileuszowej, 10. edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie. Projekty będzie można zgłaszać do 25 stycznia 2023 r.

Ratusz zapewni w tym czasie wsparcie dla wszystkich zainteresowanych. Będą m.in. dyżury pracowników urzędu, którzy pomogą w opisaniu pomysłów, spotkania dla nowych projektodawców oraz inne wydarzenia. Na realizację propozycje mieszkańców w ramach 10. edycji budżetu obywatelskiego ratusz przeznaczy ponad 100 mln zł.

fot. um warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda