mobile
REKLAMA

Co z parkingiem przy Narodowym Instytucie Onkologii na Ursynowie?

Narodowy Instytut Onkologii na Ursynowie buduje wielopoziomowy parking, mający rozwiązać problem braku miejsc parkingowych, który dotknął pacjentów i mieszkańców pobliskich osiedli. Prace, które początkowo miały zakończyć się w maju, zostaną ukończone we wrześniu

Aleksandra Żochowska
Co z parkingiem przy Narodowym Instytucie Onkologii na Ursynowie?

Narodowy Instytut Onkologii na Ursynowie rocznie przyjmuje około 90 000 pacjentów i od dawna boryka się z problemem braku miejsc parkingowych. Istnieją niewystarczające ilości miejsc parkingowych, a opłaty za postój są wysokie. W związku z tym pacjenci zaczęli parkować swoje pojazdy na pobliskich osiedlach, co powodowało frustrację mieszkańców tych okolic. W ramach długoterminowego programu modernizacji Instytutu Onkologii, przewidziano budowę wielopoziomowego parkingu w okolicy jego budynków, aby rozwiązać ten problem.

Budowa parkingu rozpoczęła się we wrześniu 2021 roku i spotkała się z licznymi trudnościami. Na początku pojawiły się kłopoty związane z niestabilnym gruntem, a potem również z opóźnieniami w dostawach stali, niezbędnej do wzniesienia konstrukcji. Prace zostały wznowione jesienią ubiegłego roku i konstrukcja zaczęła rosnąć w górę. Dzisiaj, ta imponująca budowla, osiągająca 18 metrów wysokości, jest widoczna z daleka. Wieczorami i w nocy jest podświetlana i wydaje się gotowa do użytku.

Początkowo planowano, że wykonawca zakończy prace w maju tego roku, a parking zostanie otwarty dla kierowców w lipcu. Jednakże, to się nie wydarzy zgodnie z planem.

Władze NIO mają oczekiwania, że pierwsze pojazdy wjedzą na parking w miesiącu wrześniu.

- Na parkingu znajduje się łącznie 587 miejsc, w tym 24 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz 4 miejsca z dostępem do ładowarek elektrycznych - mówi Marcin Hołdyński z NDI

Będzie opcja do weryfikacji dostępności wolnych miejsc na parkingu oraz ich lokalizacji. Dla ruchu pojazdów między poziomami parkingu zostaną wykorzystane dwie konstrukcje ramp żelbetowych. Piesi będą mieć do dyspozycji dwie klatki schodowe oraz dwie windy.

fot. NIO

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda