mobile
REKLAMA

Dla kogo jest rehabilitacja domowa?

Rehabilitacja domowa to zabieg, z którego może skorzystać każdy potrzebujący, bez względu na stan zdrowia czy stopień niepełnosprawności. Wyjaśniamy, co warto wiedzieć na temat rehabilitacji z dojazdem do pacjenta.

Artykuł sponsorowany
Dla kogo jest rehabilitacja domowa?

Dlaczego rehabilitacja jest ważna?

Rehabilitacja jest częścią leczenia, które należy prowadzić od momentu rozpoznania oraz w okresach zaostrzenia i remisji choroby. Rehabilitacja pacjentów z umiarkowaną lub wysoką aktywnością choroby pozostaje niezbędna. Skuteczność kompleksowej rehabilitacji zauważalna jest w oparciu o zmniejszenie bólu zgłaszanego przez pacjentów oraz poprawę samooceny zdrowia i jakości życia.

Niestetym nie zawsze możliwa jest rehabilitacja na terenie placówki świadczącej takie usługi. W niektórych przypadkach pacjenci nie mogą do niej dotrzeć. Aby nie pozostawiać takich osób samym sobie, powstała rehabilitacja z dojazdem do pacjenta, a jedną z placówek świadczących takie usługi w Warszawie jest Medihomecare.

Rehabilitacja z dojazdem do pacjenta

„Wprowadziliśmy do naszej oferty taką usługę po to, aby pomóc ludziom” – mówią przedstawiciele Medihomecare. „Chcemy pomagać niezależnie od sytuacji pacjentów i zapewnić najwyższe standardy opieki medycznej. Medihomecare oferuje szeroki zakres usług opieki zdrowotnej, które można świadczyć w domu w przypadku choroby lub urazu. Taka forma rehabilitacji jest wygodniejsza i tak samo skuteczna, jak opieka w szpitalu lub wykwalifikowanej placówce pielęgniarskiej.

Rehabilitacja z dojazdem do pacjenta w Warszawie jest często stosowana w leczeniu pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia, takie jak zapalenie stawów czy demencja. Terapia rehabilitacji jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdej osoby i odbywa się w jej własnych domach. Przez kilka sesji terapeuta pracuje z pacjentem, aby ustalić osobiste cele. Terapeuta pomoże im zaplanować, jak osiągnąć te cele i będzie go w tym wspierać. Takie podejście bardzo często stosowane jest w przypadku rehabilitacji pourazowej czy fizykoterapii.

Co warto wiedzieć o rehabilitacji?

Światowa Organizacja Zdrowia opisuje rehabilitację jako holistyczne podejście do optymalizacji funkcjonowania i zmniejszenia doświadczenia niepełnosprawności. Ponadto Organizacja opisuje rehabilitację jako niezbędną nie tylko dla osób powracających do zdrowia po urazie lub chorobie, ale także dla osób z upośledzeniem funkcji związanym ze starzeniem się. 

Ten bardziej współczesny opis rehabilitacji byłby nieznany ogółowi społeczeństwa i wielu uczestnikom naszego badania wcześniej nie przyszło do głowy, że rehabilitacja z powodu niepełnosprawności związanej ze starzeniem się lub demencją może być korzystna.

fot.pixabay.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda