mobile
REKLAMA

Joga – na czym polega i dlaczego warto się na nią wybrać?

Joga to świetny rodzaj aktywności, który wpływa pozytywnie zarówno na ciało, jak i umysł. Taka forma ruchu zdobywa coraz większą popularność – nie ma w tym nic dziwnego, gdyż niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Pomaga w samodoskonaleniu się i może być szansą na oderwanie się od codziennych obowiązków i zmartwień. Treningi możesz wykonywać samodzielnie w domu lub na siłowni. Zajęcia fitness są świetną okazją, aby poznać osoby podzielające Twoją pasję do aktywności fizycznej. Na czym polega joga? Jakie efekt przyniosą Ci regularne treningi? Jak wybrać najlepsze zajęcia jogi? Sprawdź!

Artykuł sponsorowany
Joga – na czym polega i dlaczego warto się na nią wybrać?

Na czym polega joga?

Mówi się, że joga jest treningiem ciała i duszy. To system ćwiczeń wywodzący się z Indii. Na zajęciach wykonuje się różne figury nazywane asanami. Osoby początkujące zaczynają od tych łatwiejszych i stopniowo wraz z rozwojem umiejętności przechodzą do nieco trudniejszych figur. Jednak poza asanami, niezwykle ważne jest poznanie technik oddechowych. Według osób praktykujących ten rodzaj aktywności to właśnie odpowiedni rytm oddechu pozwala osiągnąć jedność ciała i duszy podczas ćwiczeń jogi. Jeśli jesteś w stanie kontrolować oddech, przejmiesz również kontrolę nad myślami i emocjami. 

Joga – jakie efekty możesz uzyskać?

Praktykowanie jogi niesie ze sobą wiele korzyści. Jeśli zdecydujesz się regularnie korzystać z zajęć jogi, możesz liczyć na następujące efekty:

  • redukcja bólu pleców,
  • wzmocnienie mięśni,
  • zwiększenie gibkości ciała,
  • zwiększenie świadomości własnego ciała,
  • zyskanie pozytywnej energii,
  • panowanie nad emocjami,
  • kontrolowanie własnych myśli,
  • redukcja stresu,
  • satysfakcja z podjętego wysiłku.

Każda aktywność fizyczna wykonywana regularnie wpłynie korzystnie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Zdecydowanie warto wybrać się na siłownię lub rozpocząć treningi w zaciszu własnego domu. 

Jak wybrać najlepsze zajęcia jogi?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze zajęcia jogi? Nie wiesz, czy lepszy będzie trening w domu, a może na siłowni? Wiele zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Trening w domu to z pewnością spora oszczędność czasu. To również świetna opcja dla młodej mamy, która nie ma z kim zostawić malucha, ale jednocześnie pragnie zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jeśli jednak masz możliwość wybrania się na zajęcia jogi w klubie fitness, zdecydowanie warto skorzystać z tej opcji. Ćwiczenia pod okiem doświadczonych instruktorów są bezpieczniejsze, ponieważ w każdej chwili możesz liczyć na ich pomoc i cenne wskazówki. Poza tym zajęcia fitness w grupie to duża dawka motywacji i okazja do zawarcia nowych znajomości. Joga Warszawa w Calypso z pewnością Cię zachwyci! Na trening zabierz ze sobą wygodny strój sportowy, nie musisz się martwić o obuwie – poszczególne figury wykonuje się na boso. Niezbędny sprzęt wykorzystywany podczas zajęć znajdziesz na sali w klubie fitness!

Joga to świetna forma aktywności, która pozwoli Ci zadbać nie tylko o ciało, ale także o umysł. Jeśli jeszcze nigdy nie uczestniczyłeś w takich zajęciach, najwyższy czas to zmienić!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda