Konkurs na Dyrektora Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora, dostępny do połowy września. Kandydaci muszą spełniać określone wymagania i przedstawić pięcioletni plan działania. Muzeum obecnie prezentuje wystawę "Beyond Curie" i jest otwarte od wtorku do soboty w godzinach 12:00-18:00, z bezpłatnym wejściem we wtorki
Do połowy września istnieje możliwość składania zgłoszeń w konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. To instytucja zlokalizowana przy Freta 16, miejscu narodzin wielkiej uczonej, zajmująca się szerzeniem wiedzy na temat życia noblistki, jej osiągnięć naukowych i biografii.
Kandydatki i kandydaci muszą spełniać pewne wymagania formalne, takie jak minimum 5-letnie doświadczenie w tworzeniu projektów kulturalnych, pracy w organizacjach kulturalnych lub instytucjach kultury, lub minimum 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem. Dodatkowo, wymagane jest posiadanie wiedzy na temat życiorysu i dorobku Marii Skłodowskiej-Curie oraz doświadczenia w pracy w muzeum jako instytucji kultury, prowadzeniu projektów badawczych, pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego oraz współpracy z różnymi partnerami.
Osoby zainteresowane muszą przygotować pięcioletni autorski plan działania Muzeum. Priorytetowym zadaniem nowego dyrektora lub dyrektorki będzie realizacja stałej wystawy muzealnej. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie zbiera kolekcje, organizuje wystawy czasowe, prelekcje, autorskie spotkania i wydarzenia artystyczne. Dodatkowo, prowadzi działalność wydawniczą i oferuje książki oraz pamiątki do sprzedaży. Jest także inicjatorem działań poświęconych Marii Skłodowskiej-Curie oraz innym wybitnym kobietom w nauce i kulturze.
W Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie nadal jest dostępna wystawa czasowa "Beyond Curie", która jest zaprezentowana w holu muzeum. Ekspozycja przedstawia historie kilkudziesięciu wybitnych naukowczyń, których osiągnięcia miały ogromny wpływ na różne dziedziny. Szesnaście z nich zostało uhonorowanych Nagrodą Nobla w dziedzinach takich jak chemia, fizyka, medycyna czy fizjologia. Każda z tych kobiet ma fascynującą i wartościową do poznania historię.
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie jest otwarte od wtorku do soboty w godzinach 12:00-18:00. We wtorki można zwiedzać je bezpłatnie.
fot. MMSC