Listopadowe premiery w stołecznych teatrach
Horror metafizyczny, spektakl inspirowany życiem i twórczością Franza Kafki, pierwszy na świecie sit-up - to tylko kilka premierowych propozycji stołecznych teatrów na najbliższe tygodnie.
Aż dwie premiery szykuje na ten miesiąc Teatr Żydowski. Już 4 listopada "Madagaskar", spektakl stworzony wspólnie z Teatrem Papahema, zapowiadany jako "horror metafizyczny inspirowany losami wybitnych Polaków żydowskiego pochodzenia". Na koniec miesiąca zespół Teatru Żydowskiego przygotowuje z kolei muzyczną wersję “Jentl” wg Izaaka Baszewisa Singera.
5 listopada Teatr Warsawy zaprasza na stand-up "Łatwo się mówi" w reżyserii Adama Krawczuka, wg scenariusza Tomasza Jachimka.
Od 12 listopada w Teatrze Dramatycznym można będzie oglądać „Pułapkę”, sztukę Tadeusza Różewicza inspirowaną życiem i twórczością jednego z najważniejszych twórców XX wieku – Franza Kafki.
Tego samego dnia w Komunie Warszawa premiera spektaklu “Larva" w reż. Marty Ziółek - "koncert ciała, punkowa celebracja samospalenia, śmierci, która staje się uwerturą wokalizacji scenicznej persony — kobiecego klowna". Spektakl powstał w ramach projektu HUB Kultury KW, sfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.
Teatr Studio w partnerstwie z Teatrem 21 zapraszają na premierowy spektakl "Hamer" w reżyserii Justyny Sobczyk. “Karolina Hamer rzuca nowe wyzwanie. Pływaczka i aktywistka, zdobywczyni 173 medali, jedna z liderek protestu osób z niepełnosprawnościami, która dokonała pierwszego w polskim sporcie comingout-u, wystąpi w pierwszym na świecie sit-upie" - zapowiadają organizatorzy. Premiera 13 listopada.
Premierowa produkcja także w listopadowym repertuarze Nowego Teatru. Szwedzki artysta Markus Öhrn po raz kolejny zabierze widzów w mroczne zakamarki patriarchalnej rodziny. Jego "Trzy epizody z życia rodziny" to trzy odcinki rozwijające teatralne badania dotyczące przemocy.
Na Małej Scenie Teatru Dramatycznego od 26 listopada oglądać będziemy nowy spektakl według sztuki Tadeusza Słobodzianka - "Sztuka intonacji".
Fot. Pixabay