Noc Muzeów w stolicy
Warszawska Noc Muzeów tradycyjnie rozpoczęła się w sobotę przed południem i potrwała do późnych godzin nocnych. Długie kolejki ustawiały się m.in. do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Pałacu Kultury i Nauki. W całym mieście było otwartych niemal 270 placówek
Podobnie, jak w latach poprzednich na odwiedzających czekały nie tylko muzea czy miejsca kojarzone z kulturą, ale też te na co dzień niedostępne, jak np. komora przelewu burzowego, schron Huty, plan filmowy czy kaplice grobowe. Pojawiły się także nietypowe oferty jak nocne pływanie w Nowej Fali, Foce i Delfinie. Długa kolejka ustawiła się także do gabinetu prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który także można było odwiedzić.
Zorganizowano również wiele wydarzeń plenerowych, do których dołączali spacerujący po Warszawie. Na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi odbył się koncert Orkiestry Społecznej, a przed Muzeum Fryderyka Chopina recitale fortepianowe i koncerty operowe pod gołym niebem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też wydarzenia na placu Defilad.
Dzięki specjalnie przygotowanym trasom zabytkowych autobusów zwiedzający nie ominęli najciekawszych punktów tej nocy. A by wszyscy warszawiacy bezpiecznie wrócili do swoich domów został wydłużony czas kursowania komunikacji miejskiej. Metro, tramwaje i autobusy jeździły do godziny 2:30, a autobusy nocne ze zwiększoną częstotliwością niż zwykle.
Wszelkie informacje na temat minionej Nocy Muzeów można znaleźć w interaktywnym informatorze, który jest dostępny na stronie kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow i ebilet.pl, na Facebooku oraz w serwisie mapowym Warszawa Dzisiaj. Informator dostępny jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim.
fot.UMW