mobile
REKLAMA

Nowa pętla autobusowa dla linii 106 i 136

W sobotę, 14 stycznia, zostanie oddana do użytku pętla autobusowa przy ulicy Jana Ostroroga na Powązkach. Do nowej pętli dojadą autobusy linii 106 i 136, które kończą dziś kurs na tzw. krańcu Młynów.

informacja prasowa
Nowa pętla autobusowa dla linii 106 i 136

Pętla Ostroroga zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu z ul. Wawrzyszewską. Od soboty, 14 stycznia, będą wyruszały stąd w trasy i kończyły kursy autobusy linii 106 i 136. Dotychczasowe przystanki Młynów – zarówno tramwajowe (linii 20, 23, 24) jak i autobusowe (linii 103, 106, 136, N45, N95) – zmienią nazwę na pl. Pole Elekcyjne a te, przy których autobusy linii 106 i 136 kończyły i rozpoczynały swoje trasy, staną się dla nich przystankami przelotowymi. Nazwa Młynów będzie oznaczała od tej pory tylko stację metra linii M2. 

Udogodnienia dla niepełnosprawnych i zielone wiaty

Nowa pętla została wybudowana, aby zastąpić przystanki Młynów w roli tzw. krańca, bo stały się one za ciasne dla wszystkich autobusów obsługujących trasy 103, 106 i 136.

Na pętli Ostroroga są dwa perony o długości 60 i 40 m, które mieszczą dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe. W ramach inwestycji powstały także wiaty przystankowe, chodniki i wiata dla rowerów z zielonym dachem z rozchodnika. Infrastruktura pętli została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zamontowano pasy prowadzące i pola uwagi.

Miejskie Zakłady Autobusowe zamontowały na pętli ładowarki dla autobusów elektrycznych. Planowane jest skierowanie takich pojazdów do obsługi linii 106.

Bezpiecznie i wygodnie

W ramach inwestycji przebudowany został również odcinek ulicy J. Ostroroga, dzięki czemu korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego stało się wygodniejsze.

Para nowych przystanków autobusowych została wybudowana przy skrzyżowaniu ul. J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Przystanki, które wcześniej znajdowały się przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej znajdują się obecnie bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego.

Na przystankach stanęły cztery wiaty z oświetleniem zasilanym energią z ogniw fotowoltaicznych. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostały wybudowane przejścia dla pieszych z azylami.

Na pętli stanął również budynek socjalny dla kierowców, w którym będą mogli odpocząć, zjeść drugie śniadanie oraz skorzystać z toalety.

Więcej informacji na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Fot. ZTM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda