mobile

Nowy sezon, nowy TR

TR Warszawa wraca po wakacjach nie tylko z nowym repertuarem – w samym teatrze zaszło wiele zmian organizacyjnych. A w programie artystycznym zaplanowano m.in. cztery premiery, działania kuratorskie i cykl imprez otwartych, czyli „domówek”

Informacja prasowa
Nowy sezon, nowy TR

Pierwszą z zapowiadanych premier będzie „Miasto kobiet” w reżyserii Emmy Hütt, młodej twórczyni z Berlina. Reżyserka rozlicza się ze stereotypami na temat kobiet, przywołując ważne postacie z historii oraz popkultury. Premiera odbędzie się już 20 października.

Drugą premierą sezonu będzie spektakl w reżyserii Katarzyny Minkowskiej pod tytułem „Kiedy stopnieje śnieg”, opowiadający o trudnych rodzinnych relacjach, często pełnych niedopowiedzeń. Widzowie będą mogli obejrzeć to przedstawienie już 9 lutego 2024 roku.

Pozostałe nowości zapowiadane na rok 2024 to „Czarodziejska góra” w reżyserii Michała Borczucha oraz „Za dużo wszystkiego” przygotowywane przez Michała Buszewicza. Borczuch przeniósł świat klasycznej powieści Tomasza Manna na warunki covidowego lockdownu. Z kolei spektakl Buszewicza opowiada o nadprodukcji, nadkonsumpcji i zawrotnym tempie naszych czasów.

Do repertuaru TR-u wrócą także sztuki teatralne znane z poprzednich sezonów. Zaplanowano też spektakle gościnne i performensy w ramach współpracy z organizacjami partnerskimi.

Nowa forma wspólnoty teatralnej

TR Warszawa poszerza swoją działalność o przedsięwzięcia na rzecz różnorodności i tożsamości. We współpracy ze szkołami i osobami z niepełnosprawnościami zorganizowane zostaną działania pedagogiczno-teatralne odnoszące się do aktualnych problemów społecznych. Ponadto zaplanowano wiele spotkań otwartych dla widzów i pracowników teatru w formie klubów dyskusyjnych.

W ramach polityki otwartości i wspólnotowości zespół TR Warszawa zaprasza w nadchodzącym sezonie na „domówki”, podczas których teatr będzie otwarty od rana do późnej nocy. Wszyscy chętni będą mogli wtedy zobaczyć wystawy, instalacje oraz wziąć udział w warsztatach, performensach, balach, a także zwiedzić pracownie rzemieślnicze.

Więcej informacji na temat nadchodzącego programu artystycznego znajduje się na stronie TR Warszawa.

TR Warszawa – zmiana hierarchii

W instytucji obecnej od 30 lat w życiu artystycznym stolicy zaszło w ostatnich miesiącach wiele zmian organizacyjnych. Po objęciu stanowiska dyrektorki przez Annę Rochowską, ze struktury zarządzającej teatrem znikło stanowisko jednego dyrektora artystycznego - od teraz za program odpowiedzialny jest zespół składający się z trzech osób, są to związany z teatrem od 20 lat Paweł Kulka, odpowiedzialny również za zespół artystyczny oraz dramaturżki Justyna Lipko-Konieczna i Anka Herbut.

Siedziba TR Warszawa przeniesie się za kilka lat z Marszałkowskiej na Plac Defilad, gdzie powstanie jeden z najnowocześniejszych w Europie budynków scenicznych.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda