mobile
REKLAMA

ONICO Warszawa z nowym trenerem

Andrea Anastasi podpisał kontrakt z ONICO Warszawa! Włoch będzie trenerem wicemistrzów Polski przez co najmniej dwa lata.

Marcin Kalicki
ONICO Warszawa z nowym trenerem

- ONICO to świetny projekt we wspaniałym mieście, stolicy kraju. Jestem osobą, która bardzo lubi wyzwania, dlatego przyjechałem tu po to, by wygrywać i zdobyć złoty medal. Mam pełne przekonanie, że klub nie zamierza poprzestać na wywalczonym w ubiegłym sezonie wicemistrzostwie, a ja zrobię wszystko, by pomóc osiągnąć jeszcze lepszy wynik - powiedział nowy trener ONICO Warszawa.

- Andrea to znakomity fachowiec, o czym przekonałem się osobiście, bo miałem przyjemność z nim pracować. Znam jego metody treningowe, jego podejście do zawodników indywidualnie, ale też do drużyny jako grupy. I jestem przekonany, że doskonale się tu odnajdzie, a dla chłopaków jego charakter i sposób prowadzenia zespołu będą dodatkowymi impulsami. Do tego bogate doświadczenie Andrei jest nieocenione, bo przecież niebawem zadebiutujemy w rozgrywkach Ligi Mistrzów i znów chcemy walczyć o medale PlusLigi. Wierzymy w to, że dzięki niemu ONICO na stałe zagości w czołówce polskich drużyn siatkarskich – powiedział Piotr Gacek, prezes stołecznego klubu.

Andrea Anastasi urodził się 8 października 1960 roku w miejscowości Poggio Rusco we Włoszech. W trakcie swojej seniorskiej przygody z siatkówką grał na pozycji przyjmującego. Z drużyną narodową wywalczył mistrzostwo Europy (1989), mistrzostwo świata (1990) oraz wygrał Ligę Światową (1990).

Karierę trenerską rozpoczynał w Brescii, a w 1999 został mianowany trenerem reprezentacji Włoch. Italię prowadził dwa razy – najpierw w latach 1999-2003, a później w latach 2007-2010. W tym czasie trzykrotnie triumfował w mistrzostwach Europy (1999, 2003, 2007) i dwa razy w Lidze Światowej (1999, 2000). Ponadto wywalczył też srebro ME (2001), srebro i brąz LŚ (2001, 2003) oraz brąz igrzysk olimpijskich w Sydney (2000).

W 2011 roku przejął reprezentację Polski, której trenerem był przez ponad dwa lata. W pierwszym roku pracy z biało-czerwonymi wywalczył srebro Pucharu Świata oraz brąz mistrzostw Europy i Ligi Światowej, a w 2012 roku wygrał rozgrywki LŚ.

W 2014 roku objął posadę pierwszego trenera Trefla Gdańsk, z którym w ciągu pięciu lat pracy zdobył dwa medale mistrzostw Polski – srebrny w 2015 i brązowy w 2018 roku – oraz dwukrotnie wygrywał Puchar Polski (2015, 2018). Ponadto prowadzone przez niego „Gdańskie Lwy” triumfowały w meczu o Superpuchar Polski 2015. Od marca 2018 roku prowadził też reprezentację Belgii, ale w grudniu tego samego roku zrezygnował z pełnionej funkcji. W Warszawie podpisał kontrakt na dwa lata. Wraz z nim do sztabu dołączają Piotr Graban i Karol Rędzioch.

Fot./Źródło: PressFocus/informacja prasowa/ONICO Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda