mobile
REKLAMA

Poznaj tajemnice konserwatora zabytków

Jak konserwuje się zbytki, po co archeologowi pędzelki, dlaczego drzewo może być zabytkiem, jak oglądać warszawskie zabytki podczas spaceru z dziećmi i co to jest detal architektoniczny? Na takie pytania będzie można otrzymać odpowiedzi podczas pikniku konserwatorskiego w sobotę, 21 lipca, w godz. 11.00-16.00.

Informacja prasowa/fot. .pixabay.com
Poznaj tajemnice konserwatora zabytków

M.st. Warszawa zaprasza na dziedziniec pałacu Branickich przy ul. Nowy Świat 18/20 na wykłady konserwatorskie, warsztaty kreatywne dla dzieci, gry i zabawy. Będzie wiele nagród i niespodzianek. Podczas pikniku najmłodsi będą mogli poznać tajniki pracy konserwatorów zabytków i archeologów oraz spróbować swoich sił w tych dziedzinach.

Warsztaty konserwatorskie:

W namiocie archeologicznym poznamy pradziejowe techniki wyrabiania naczyń glinianych i dawną technologię tworzenia szklanych paciorków. Zobaczymy także, jak wygląda praca archeologa w terenie. Na najmłodszych czekać będzie piaskownica archeologiczna!

W namiocie zabytkowej zieleni nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew na podstawie liści i rozpoznamy charakterystyczne elementy historycznego parku. A na koniec wykonamy odciski liści (dla dzieci od lat 5).

W namiocie architektonicznym poznamy elementy historycznego detalu architektonicznego oraz stolarki okiennej (dla dzieci od lat 5).

Aplikacje i publikacje:

  •        Mini gra miejska „Szlakiem architektury”.
  •        Aplikacja mobilna "Tup tup po Warszawie".   Aplikacja skierowana jest do rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat. Dzięki aplikacji dzieci poznają zabytki, kulturę i historię Warszawy.
  •        Publikacje Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Na stoisku książki i czasopisma o zabytkach Warszawy.
  •        Wybijanie specjalnych piknikowych monet.
  •        Warszawska księga wolności (Wszystkie wpisy dokonane w „Warszawskiej księdze wolności” zostaną w październiku tego roku zakopane na 100 lat w przestrzeni publicznej Warszawy.)

Gry i warsztaty:

godz. 11.00-13.00 Zagadaj eksperta: dotacje na zabytki.

godz. 11.15 –12.00 Zagraj z konserwatorem: turniej gry w memo.

godz.. 12.00 -14.00 Warsztat kreatywny i haft warszawskich pocztówek (dla dzieci od lat 7): warszawskie maszkarony

Wykłady otwarte:

  •     godz.12.00-12.30 - Michał Krasucki, dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków opowie o architekturze powojennej Warszawy.
  •     godz.12.45-13.00 - Aneta Bojanowska, Andrzej Wolański przybliżą historię tajemniczego zabytku – Elizeum „Dla przyjaciół i pięknych pań”.
  •     godz.14.00 – 15.30 - pokaz rekonstrukcji historycznej sztukaterii.

Organizatorem pikniku jest Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda