mobile
REKLAMA

Przez Dolinę Służewiecką bez spóźnień

Buspas w Dolinie Służewieckiej i al. gen. W. Sikorskiego działa już ponad dziesięć dni. Dzięki niemu autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego nie łapią tu opóźnień i na przystanki podjeżdżają zgodnie z rozkładem.

Informacja prasowa
Przez Dolinę Służewiecką bez spóźnień

Trasa to ważny punkt na komunikacyjnej mapie Warszawy. Jeżdżą tu autobusy ośmiu linii. Długość wyznaczonego buspasa to łącznie ok. trzech kilometrów – 1300 metrów w kierunku mostu Siekierkowskiego i 1700 metrów w kierunku Ursynowa. W porannym szczycie są to nawet 42 kursy na godzinę, w tzw. międzyszczycie 31 kursów, a w szczycie popołudniowym – 38 kursów na godzinę. Autobusy podjeżdżają na przystanki nawet co ok. półtorej minuty.

W Dolinie Służewieckiej i al. gen. W. Sikorskiego, przed wyznaczeniem buspasa, autobusy łapały nawet jedenaście minut spóźnienia – w kierunku mostu Siekierkowskiego było to od 3 do 11 minut, w stronę Ursynowa od 5 do 9 minut. Autobusy utykały zatorach nawet w dni wolne od pracy, gdy ruch na ulicach jest mniejszy.

Sytuacja diametralnie zmieniła się po uruchomieniu pasa dedykowanego komunikacji publicznej – autobusy nie notują opóźnień.

Nadal będziemy obserwowali jak funkcjonuje nowy buspas i analizowali czasy przejazdów autobusów między przystankami. Niewykluczone, że konieczne będzie dostosowanie rozkładów do w pełni płynnego dziś ruchu pojazdów WTP.

Fot. ZTM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda