mobile
REKLAMA

Startup Art. - sztuka w czasie pandemii

19 kwietnia rozpocznie się VIII edycja Startup Art. #2021. To kolejna odsłona programu w czasie pandemii, dlatego tematem przewodnim jest „Sztuka Pandemii, czyli jak zmienił się sektor kreatywny w dobie COVID-19”.

Informacja prasowa
Startup Art. - sztuka w czasie pandemii

Poprzednie edycje koncentrowały się na zainspirowaniu młodych twórców, studentów warszawskich uczelni artystycznych do rozwijania swojej pasji oraz przekuwaniu jej w pomysły biznesowe. Jednak sytuacja epidemiczna oddziałuje także na sferę sztuki oraz branżę kreatywną. Wielu artystów odnalazło się w tej sytuacji i pomimo niesprzyjających okoliczności z powodzeniem nadal realizują się w tworzeniu oraz prezentowaniu swojej pracy, która często nawiązuje do życia w dobie pandemii koronawirusa.

- Warszawa wspiera młodych artystów, którzy chcą rozwijać swoje kreatywne pomysły biznesowe. Ostatni rok był dla nich wyzwaniem, gdyż pandemia wpłynęła także na samych artystów. Stąd poprzez tegoroczną edycję programu chcemy pokazać jak zmienia się sektor kreatywny w dobie COVID-19 - mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Czym jest Startup Art.

Miasto stołeczne Warszawa we współpracy ze Startup Academy od wielu lat organizuje program wsparcia przedsiębiorczości Startup Art, który polega na wspieraniu rozwoju pomysłów biznesowych młodych artystów. Projekt skierowany jest do studentów  warszawskich uczelni, którzy kształcą się głównie w dziedzinach kreatywnych. Do projektu zapraszani są również studenci i absolwenci innych uczelni, aby możliwe było zbudowanie interdyscyplinarnych zespołów o różnorodnych kompetencjach. Inwencja twórców ujawnia się w wielu innych dziedzinach, nie zawsze kojarzonych z branżą kreatywną jak np. projektowanie architektoniczne i urbanistyczne, kreacja software’u, tworzenie gier, moda i nowe technologie jej towarzyszące, wzornictwo czy rynek wydawniczy.

Oferowane wsparcie jest bezpłatne i podzielone jest na kilka różnych wydarzeń podczas których prowadzone są warsztaty oraz indywidualne mentoringi. Poprzednie edycje, realizowane jeszcze w formie tradycyjnej, tj. „na żywo”, cieszyły się dużą popularnością w środowisku warszawskich studentów uczelni artystycznych i nie tylko. Edycja zrealizowana w 2020 roku ze względu na trwającą epidemię odbyła się w pełni w formule on-line, co nie wpłynęło na zaangażowanie uczestników, dlatego i w tym roku pozostanie taka formuła.

 Jak przebiega Startup Art.

Tegoroczna edycja zostanie zainaugurowana konferencją on-line 19 kwietnia o godzinie 17.30. W trakcie wydarzenia przedstawiciele branży kreatywnej opowiedzą o realiach tworzenia w dobie pandemii, trudnościach jakie napotykają, ale również o szansach jakie daje pandemia.

Finał konkursu planowany jest na 21 maja, kiedy wybrane zostaną najlepsze zespoły. Dla zwycięskiego zespołu przewidziane są nagrody rzeczowe o wartości 6000 zł.

 Zgłoś się już dziś!

Projekt ten to niepowtarzalna okazja, aby przejść drogę od pomysłu do projektu gotowego do wprowadzenia na rynek, a także znalezienia współpracowników oraz poznania osób, które już podjęły ryzyko i rozwijają swoje biznesy kreatywne na co dzień. Zapisy na konferencję inauguracyjną oraz na Startup Shaker są już otwarte. Aby zapisać się na wybrane wydarzenie, wystarczy wypełnić formularz na stronie startupart.pl.

Fot. Startup Art.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda