mobile
REKLAMA

Sukces KAS, CBŚP i SG: zlikwidowano krajalnię tytoniu i przechowalnie nielegalnych papierosów

W ostatnich dniach Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) i Straż Graniczna (SG) przeprowadziły skuteczną operację w powiecie ostrowskim na Mazowszu. W wyniku działań przeciw przestępczości akcyzowej, służby zlikwidowały krajalnię tytoniu oraz dwie przechowalnie nielegalnych papierosów. W wyniku akcji zabezpieczono ogromne ilości nielegalnych produktów tytoniowych o łącznej wartości przekraczającej 18 milionów złotych.

Amelia Włodarczyk
TAGI
Sukces KAS, CBŚP i SG: zlikwidowano krajalnię tytoniu i przechowalnie nielegalnych papierosów

Operacja przeprowadzona przez KAS, CBŚP i SG była odpowiedzią na działania przestępczych grup zajmujących się nielegalnym handlem tytoniem oraz papierosami. W ramach operacji przeszukano dwie lokalizacje, co doprowadziło do istotnych zatrzymań i znalezienia znaczącej ilości nielegalnych produktów.

Na pierwszej z lokalizacji odkryto krajalnię tytoniu, gdzie zabezpieczono specjalistyczne maszyny do przetwarzania tytoniu oraz blisko trzy tony suszu tytoniowego. To istotny krok w walce z nielegalnym rynkiem tytoniowym, który stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego i dochodów państwa.

W drugim miejscu przeszukania, służby zatrzymały pięć osób podczas rozładunku samochodów dostawczych. Okazało się, że cztery z tych pojazdów były załadowane krajanką tytoniową, a w piątym znaleziono nielegalne papierosy sprowadzone z Litwy. Te papierosy były zapakowane w metalowe obudowy i ułożone na paletach. Zatrzymane osoby to obywatele Polski w wieku od 25 do 55 lat, którzy zostali oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienie przestępstw karno-skarbowych. Dla dwóch z nich zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Najbardziej imponującym wynikiem operacji była konfiskata ponad 15 milionów sztuk papierosów oraz około 14 ton tytoniu, który nie posiadał polskich znaków akcyzy. Szacowana wartość tych nielegalnych produktów przekracza 18 milionów złotych. Gdyby te nielegalne papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby około 32 miliony złotych.

Dodatkowo, służby zabezpieczyły samochód dostawczy oraz naczepę, w których odnaleziono ślady ingerencji w oznaczenia VIN. Okazało się, że samochód został skradziony w Niemczech w 2022 roku, a naczepa w 2019 roku.

Cała sprawa jest obecnie nadzorowana przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce. Ta udana operacja stanowi znaczący krok w zwalczaniu przestępczości związanej z nielegalnym handlem tytoniowym oraz nielegalnymi papierosami na Mazowszu.

 

fot.Krajowa Administracja Skarbowa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda