mobile
REKLAMA

Taki Jestem w Teatrze Dramatycznym

We wtorek, 15 grudnia na scenie Przodownik Teatru Dramatycznego przy ulicy Olesińskiej 21 spotkali się aktorzy amatorzy, uczestnicy warsztatów teatralnych zorganizowanych przez Fundację TAKI JESTEM.
 

Taki Jestem w Teatrze Dramatycznym

Po raz drugi Fundacja TAKI JESTEM we współpracy z warszawskimi teatrami zorganizowała warsztaty teatralne dla aktorów amatorów z niepełnosprawnością intelektualną. Pod okiem doświadczonych kolegów z warszawskich teatrów Baj, Roma, Rozmaitości, Stara Prochownia i Warszawskiego Centrum Pantomimy poznawali i doskonalili techniki sceniczne.

- Spotkania Teatralne TAKI JESTEM 2015 są podsumowaniem warsztatów, które odbyły się w poprzednich miesiącach w warszawskich teatrach. Dzisiejsze spotkanie jest czasem, gdy uczestnicy warsztatów, aktorzy amatorzy dzielą się swoimi umiejętnościami i zdobytym doświadczeniem, jest ukoronowaniem trudu i pracy, który włożyli w przygotowanie  przedstawienia. I mam tu na myśli zarówno aktorów, jak i ich opiekunów. Bardzo chciałabym, żeby te spotkanie odbywały się w przyszłych latach i stały się imprezą cykliczną – powiedziała Agata Schirok, prezes zarządu Fundacji TAKI JESTEM.

Swoje umiejętności aktorskie, na scenie Przodownika, zaprezentowało 5 spośród 8 zespołów teatralnych biorących udział w warsztatach. To Teatr Ruchu Balonik z dwoma spektaklami: „Taniec światła” i „Impresją Marynistyczną”; Gang z Długiej z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 z „Lekcją marzeń”; Grupa Obok siebie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie z „Baśnią o innym ptaku”. Po przerwie wystąpili: Mim i spółka z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych nr 1 z przedstawieniem „Czerwono – Zielonym Kapturkiem”; Panto Teatr z Ośrodka Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Partnerzy ze spektaklem „Spotkanie” i Bingo z Zespołu Szkół Specjalnych nr 98 z przedstawieniem „Marionetki”.

Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy zaprosili gościa specjalnego. W 2014 roku Teatralny Wehikuł przeniósł widzów do Japonii. Tym razem afrykańskie klimaty zaprezentowali artyści z Fundacji African Roots w składzie Anna Zakrzewska, Andy Camara i Amadou Fola. Ich występ porwał publiczność i zakończył się warsztatami tańca i gry na bębnach, czego organizatorzy nie planowali i nie przewidzieli.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda