mobile
REKLAMA

Uczestnicy Warszawa Business Run po raz kolejny pobiegli dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

W niedzielę 6 września 3 100 osób wystartowało w charytatywnej sztafecie dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Efekt: w drugiej edycji Warszawa Business Run zebrano kwotę 262 576,56 zł. Dzięki tej pomocy Patryk Marat, a także inni beneficjenci Fundacji, otrzymają protezy, które pomogą im wrócić do samodzielności!

TAGI
Uczestnicy Warszawa Business Run po raz kolejny pobiegli dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Biegacze rywalizowali ze sobą w 620 pięcioosobowych zespołach złożonych z przedstawicieli warszawskich firm. Jednak nie tylko środowisko biznesowe zdecydowało się wystawić swoich zawodników. Do biegu zgłosili się dziennikarze, sportowcy, aktorzy, a także AMP Futbol Warszawa, piłkarska drużyna osób po amputacjach.

- Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom i uczestnikom biegu - powiedziała Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Dzięki Wam pobiliśmy w tym roku absolutny rekord! W skali 6 biegnących miast udało nam się zgromadzić ponad 1 000 000 zł! To kwota, dzięki której nowoczesne protezy otrzyma beneficjent warszawskiej edycji biegu, Patryk Marat, ale także podopieczni naszej Fundacji z Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi i Wrocławia. Cztery lata temu, kiedy wymyślaliśmy ten projekt, marzyliśmy, by historia zatoczyła koło, a osoby, którym pomagamy, mogły stanąć na linii startu. Nasze marzenie spełniło się w tym roku: w wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju drużynie Jasiek Mela Team w Krakowie pobiegły osoby po amputacjach, w tym tegoroczna beneficjentka biegu Ania Drobna. Obok niej wystartowali także: Piotr Sajdak, Sławomir Szczupacki (na specjalnej protezie biegowej), Kasia Pietrzyk i Wioleta Jednaka. To niezwykłe emocje – dodała Agnieszka Pleti.

Licząca 3,8 km trasa biegu rozpoczynała się i kończyła na Placu Teatralnym w Warszawie i częściowo pokryła się z Traktem Królewskim. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania 19 km. Najtrudniejszym, zdaniem wielu z nich, był odcinek wzdłuż ul. Karowej.

Trasę najszybciej pokonała drużyna Accenture Team 1, której na przebiegnięcie całego dystansu wystarczyła 1h 3 min. 34 sek. Druga na mecie była drużyna CitiFx Pulse Runners z czasem 1h 4 min. 24 sek. Trzeci dobiegli zawodnicy WHITE STAR RUNNING TEAM, którzy trasę biegu pokonali w 1h 6 min. 31 sek. Na wyróżnienie zasłużyła również drużyna Goldman Sachs, która w ramach charytatywnej rywalizacji „Pomagam bardziej” zebrała największą kwotę w wysokości 56 047,06 zł. Fundusze zgromadzone dzięki tej akcji rokrocznie pozwalają Fundacji na powiększenie grona beneficjentów.

Michael Kennedy, Goldman Sachs Executive Director, organizator i uczestnik Warszawa Business Run:

„Warszawa Business Run to inicjatywa łącząca lokalne firmy w działaniu na rzecz społeczności, w której funkcjonują. Goldman Sachs z wielką przyjemnością pełni rolę sponsora i organizatora biegu. Idea tego wydarzenia idealnie wpisuje się w naszą kulturę korporacyjną oraz pragnienie wymiernego wspierania społeczności, która jest również i naszym domem. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem znaczenie tej imprezy będzie wzrastać i na stałe zagości ona w warszawskim kalendarzu. Oprócz charytatywnego charakteru, bieg służy promocji zdrowego stylu życia oraz przyjaznego współzawodnictwa”.

Daniel Bienias, Dyrektor Zarządzający CBRE w Polsce, firmy będącej sponsorem Warszawa Business Run:

„W CBRE od dawna mamy słabość do sportu – rugby, kolarstwo, triathlon, crossfit, taekwondo, maratony oraz biegi rzeźnika. Od kiedy dowiedzieliśmy o inicjatywie Poland Business Run byliśmy pewni, że jest to wydarzenie właśnie dla nas. Zdrowa rywalizacja i współpraca to elementy składowe niepowtarzalnej integracji zespołu, a możliwość połączenia tego ze wsparciem potrzebujących jest dodatkową motywacją dla uczestników. W tym roku na starcie stanęło 8 naszych drużyn, dzielnie wspieranych przez kibiców. Nie czekajcie, dołączcie do Warszawa Business Run w przyszłym roku!”.

Warszawa Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, który odbywa się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run zapoczątkowanej w 2012 roku w Krakowie. Po sukcesie pierwszej edycji w akcję włączyły się kolejne miasta. W tym roku podobne biegi odbyły się jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W sumie w Poland Business Run pobiegło prawie 15 000 zawodników. Z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej” udało się zebrać ponad 1 000 000 zł brutto, dzięki którym nowoczesne protezy otrzyma co najmniej 9 osób.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda