mobile
REKLAMA

Warszawa wspiera autorów książek historycznych – rusza nabór do Funduszu

Właśnie ruszył nabór do drugiej edycji Warszawskiego Funduszu Książki Historycznej, programu powołanego z inicjatywy m.st. Warszawy, a realizowanego przez Dom Spotkań z Historią. Fundusz wspiera wydawanie książek o historii najnowszej, ze szczególnym naciskiem na dzieje Warszawy. Nabór trwa do końca kwietnia 2025 roku

 

oprac. Maja Jaubin
Warszawa wspiera autorów książek historycznych – rusza nabór do Funduszu

Celem Funduszu jest upowszechnianie wiedzy o historii współczesnej oraz popularyzowanie czytelnictwa, szczególnie wśród młodego pokolenia. Fundusz ma również na celu promowanie autorów piszących o historii, oferując im wsparcie finansowe w realizacji wydania książki.

– Cieszę się, że wspieramy autorki i autorów książek historycznych. Dają nam szansę przeżycia wydarzeń, których nie mogliśmy być świadkami, poznania niezwykłych postaci, zrozumienia zjawisk towarzyszących nam współcześnie. Cieszyć się mogą również wszyscy zainteresowani historią naszego miasta, bo fundusz wspiera twórców opisujących dzieje Warszawy – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka Warszawy. 

 

Dla kogo jest Fundusz?

Do konkursu mogą być zgłaszane monografie historyczne, opracowania popularnonaukowe, reportaże historyczne, przewodniki, spacerowniki o tematyce historycznej, biografie, pamiętniki, wspomnienia oraz albumy. Dofinansowanie jest dostępne dla podmiotów prowadzących działalność wydawniczą, które posiadają prawa autorskie pozwalające na wydanie książki zgodnie z warunkami określonymi w umowie zawartej z Domem Spotkań z Historią.

Zgłoszenia do drugiej edycji Funduszu można przesyłać do 30 kwietnia 2025 roku. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Domu Spotkań z Historią.

 

Podsumowanie pierwszej edycji

Pierwsza edycja Funduszu odbyła się w 2024 roku. Komisja konkursowa przyznała dofinansowanie dla książek takich jak „Jan Karski. Biografia z cudzej pamięci” autorstwa Wioletty Wejman, „Koleżanki i koledzy. Inżynierska 3” Anny Walewskiej oraz „Ulice Solca” Ryszarda Żelichowskiego. 

 

Źródło i fot.: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda