mobile
REKLAMA

Warszawiacy kupują coraz więcej biletów ZTM

ZTM podsumował wyniki finansowe z dwóch pierwszych kwartałów 2015 roku. Wynika z nich, iż pasażerowie kupili znacznie więcej biletów ZTM niż w tym samym okresie roku 2014. Zwiększyły się także wpływy z windykacji należności za jazdę bez biletu. Do budżetu miasta, z tytułu sprzedaży i windykacji, wpłynęło o ponad 33 mln zł więcej niż za pierwsze sześć miesięcy 2014 roku.

TAGI ZTM
Warszawiacy kupują coraz więcej biletów ZTM

O ile w pierwszym półroczu 2014 r. pasażerowie kupili ponad 36,3 mln wszystkich rodzajów biletów, o tyle w analogicznym okresie bieżącego roku sprzedaż wzrosła do ponad 39,8 mln sztuk.

Ogromną popularnością cieszą się bilety jednorazowe, które obecnie umożliwiają także przesiadanie się. Ich sprzedaż wzrosła z ok. 14,5 mln sztuk w pierwszym półroczu 2014 roku do ok. 16,6 mln sztuk w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku bieżącego.

Rośnie także popularność biletów długookresowych. W pierwszym półroczu 2014 r. pasażerowie kupili 1,7 mln kontraktów 30- oraz ponad 560 tys. 90-dniowych. W analogicznym okresie bieżącego roku sprzedaż wzrosła (odpowiednio) do 1,9 mln i prawie 630 tys. kontraktów.

Większa sprzedaż przełożyła się wprost na większe dochody. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku 2014 r. dochód z tytułu sprzedaży biletów wyniósł ok. 378 mln zł W pierwszym półroczu roku 2015 dochód wzrósł do 407 mln zł, czyli o prawie 30 mln zł.

Warto wspomnieć, że zwiększenie sprzedaży biletów to efekt nie tylko wzrostu liczby pasażerów komunikacji miejskiej ale również zwiększenia ich dostępności. Warto przypomnieć, że w marcu bieżącego roku ZTM uruchomił 4 nowe Punkty Obsługi Pasażerów na wybranych stacjach II linii metra. W lipcu uruchomiony został kolejny punkt – w Centrum Handlowym Blue City. Systematycznie uruchamiane są również nowe biletomaty. To także efekt uszczelnienia systemu biletowego. Dzięki wprowadzeniu zabezpieczeń na karcie wyeliminowana została możliwość kodowania nielegalnego kodowania biletów.

Zwiększyła się również kwota, jaka do budżetu miasta wpłynęła z tytułu działań windykacyjnych prowadzonych przez ZTM. W pierwszym półroczu 2014 roku wyniosła ona ok. 13,4 mln zł. W pierwszym półroczu bieżącego roku wzrosła do ok. 16,5 mln zł, czyli o ponad 3 mln zł.\

Źródło: ZTM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda