mobile
REKLAMA

Weekend teatralnych premier

Premierowe spektakle pokażą w najbliższych dniach Teatr Studio, Teatr Współczesny, Teatr Powszechny, Komuna Warszawa i Teatr Lalek Guliwer. Z kolei w Teatrze Dramatycznym rozpoczną się 43. Warszawskie Spotkania Teatralne – przegląd najciekawszych produkcji teatralnych z kraju

Informacja prasowa
Weekend teatralnych premier

Teatr Studio

W piątek 19 maja w Teatrze Studio odbędzie się warszawska premiera „Empuzjonu”, pierwszej po Literackiej Nagrodzie Nobla powieści Olgi Tokarczuk. Reżyser i autor adaptacji, Robert Talarczyk, sięga po „horror przyrodoleczniczy”, by zajrzeć tam, gdzie czają się nasze najbardziej uśpione lęki. We współpracy z dramaturgiem Miłoszem Markiewiczem i przy konsultacji literackiej prof. Ryszarda Koziołka, Talarczyk zastanawia się nad tym, co tak naprawdę wiemy o świecie, a co pozostaje poza zasięgiem ludzkiego widzenia.

Po warszawskiej premierze „Empuzjonu”, na scenie przed Teatrem Studio, odbędzie się koncert Marii Peszek, inaugurujący 43. Warszawskie Spotkania Teatralne.

Teatr Współczesny

„Dolce vita” w reżyserii Marcina Hycnara to najnowsza produkcja Teatru Współczesnego. Premierowe spektakle odbędą się 20 i 21 maja. Sztuka powstała w 2014 roku i jest dziełem dramatopisarskiego duetu – Julii Holewińskiej i Kuby Kowalskiego. Choć minęło dziewięć lat, tekst jest nadal bardzo aktualny i trafny. To dramatycznie rozpisany portret pokolenia, które nie chce dorosnąć, choć właśnie kończy czterdzieści lat.

Teatr Powszechny

20 maja na dużej scenie Teatru Powszechnego odbędzie się premiera „Melodramatu” w reżyserii Anny Smolar. Spektakl na motywach opowiadania „Pętla” Marka Hłaski porusza temat współuzależnienia w kontekście relacji miłosnych, przyjacielskich i zawodowych. Dalszą inspiracją dla twórców był także film „Pętla” Wojciecha Jerzego Hasa z ikonicznymi rolami Gustawa Holoubka i Aleksandry Śląskiej. Szczegóły na stronie teatru.

Komuna Warszawa

Uroboros. Rewia na trzy aktorki" – taki tytuł nosi najnowsza premiera w Komunie Warszawa. To spektakl-performans o obiegu materii w świecie, o sentymentalno-czułym podejściu do ubioru i przyjemności posiadania bez wyrzutów sumienia. Punktem wyjścia są dwie modowe kolekcje Alicji Tkaczyk, stworzone z odpadów oraz osobiste relacje twórców z ubraniami. Premiera odbędzie się 19 maja.

Teatr Guliwer

Także na najmłodszą publiczność czeka w ten weekend premiera. Teatr Lalek Guliwer zaprasza dzieci powyżej 6 roku życia na „Gwiezdne dzieci” – wystawę w działaniu, przygotowaną przez kolektyw „Rój” w składzie: Jaśmina Wójcik, Alicja Nauman i Jakub Wróblewski. Pokazy odbędą się w ramach realizowanego w teatrze projektu RówniRóżni.doc, a sama wystawa została stworzona w procesie działań warsztatowych z grupą dzieci neuroróżnorodnych oraz konsultacji z dziećmi i osobami dorosłymi w spektrum autyzmu.

fot.Przemysław Jendroska/UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda