mobile
REKLAMA

Wiosenne porządki na przystankach

Porządkujemy przystanki autobusowe i tramwajowe – po zimie zdecydowanie tego potrzebują. Do umycia jest 1115 wiat Warszawskiego Transportu Publicznego.

Informacja prasowa
TAGI Przystanki
Wiosenne porządki na przystankach

Rozpoczyna się także dezynfekowanie głównych węzłów przesiadkowych, przystanków, otoczenia dworców kolejowych i przestrzeni w metrze z wykorzystaniem wody wysoko ozonowanej.

 

Zarząd Oczyszczania Miasta rozpoczął mycie wiat, gdy temperatura przez całą dobę utrzymywała się powyżej zera. Od początku marca oczyściliśmy już około połowę z ponad tysiąca wiat, m.in. na Pradze-Północ, Białołęce, Targówku, Woli, Bemowie i w Śródmieściu. Do jesieni prace te będą powtarzane cztery razy, a w miejscach, gdzie z przystanków korzysta najwięcej pasażerów nawet osiem razy.

 

Kompleksowe mycie

 

Ekipy porządkowe czyszczą cały przystanek - wodą pod ciśnieniem zmywają brud z dachów, ścian i gablot wiaty. Usuwają nielegalne ogłoszenia i pseudograffiti. Prysznic nie omija też ławek i chodnika.

 

Wymagającym zadaniem jest uporządkowanie pętli przy Dworcu Centralnym. Szklane zadaszenia nad przystankami myte są przez pracowników doświadczonych w prowadzeniu prac na wysokości. Czyszczenie konstrukcji z użyciem drabin oraz rusztowań trwa kilka godzin. Porządki są oczywiście kompleksowe i obejmują całe wyposażenie pętli, czyli także ławki, chodniki i kosze na śmieci. Pierwszą w tym roku „kąpiel” pętla przy Centralnym ma już za sobą.

 

Dezynfekcja ozonem

 

W najbliższy weekend startuje także dezynfekowanie przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem wody wysoko ozonowanej.

 

Dezynfekowane będą m.in. główne węzły przesiadkowe, przystanki, otoczenie dworców kolejowych, przestrzenie w metrze warszawskim (od wejścia do bramek biletowych). Zdezynfekowane będą stacje i korytarze metra o łącznej powierzchni ponad 15 tys. m2 – Centrum Nauki Kopernik, Nowy Świat Uniwersytet, Świętokrzyska (M1 i M2), Rondo ONZ, Ratusz Arsenał, Centrum, Politechnika, Dworzec Gdański. Prace będą prowadzone także na 223 przystankach o łącznej powierzchni ponad 14,5 tys. m2. Będzie to 158 przystanków autobusowych, 63 tramwajowe i 2 autobusowo-tramwajowe.

 

Ekipy dezynfekujące pojawią się na przystankach w Śródmieściu oraz na Woli i Ochocie; m.in.: na rondzie ONZ, ul. Świętokrzyskiej i Tamce, w al. „Solidarności” od skrzyżowania z al. Jana Pawła II do Wybrzeża Gdańskiego, w al. Jana Pawła od ronda Czterdziestolatka do ronda Zgrupowania AK „Radosław”, w Al. Jerozolimskich na odcinku rondo Czterdziestolatka – rondo de Gaulle’a, na ul. Marszałkowskiej od pl. Unii Lubelskiej do pl. Bankowego oraz na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. Dodatkowo ozonowanie zostanie przeprowadzone na pętlach WTP: Dworzec Centralny, Metro Młociny, Metro Marymont, Metro Trocka, Zacisze-Wilno, Chomiczówka, Stalowa, Pl. Piłsudskiego i Pl. Hallera.

 

Regularne sprzątanie przystanków

 

Zarząd Oczyszczania Miasta ma pod swoją opieką 4000 przystanków, które sprzątane są od 1 do 7 razy na tydzień, a także interwencyjnie w razie nagłego zanieczyszczenia. Codziennie z każdego kosza wybierane są śmieci. Stan czystości sprawdzają służby kontrolne ZOM. Cenne są także zgłoszenia od pasażerów – przystanek, który wymaga prac porządkowych można zgłaszać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda