mobile

Wygodnie sprawdzisz, kiedy odjedzie pociąg

Na początku listopada pasażerowie metra, podróżujący na ursynowskim odcinku linii M1, zauważą zamontowane dodatkowe ekrany Systemu Informacji Pasażerskiej. Dzięki nim będą mogli przed wejściem na peron zobaczyć, o której odjedzie pociąg.

inf.prasowa
Wygodnie sprawdzisz, kiedy odjedzie pociąg

W ramach rozstrzygniętego w tym roku przetargu wykonawca ma za zadanie instalację 28 nowych monitorów, wyświetlających informacje o czasie przyjazdu najbliższych dwóch pociągów, komunikaty specjalne oraz o zmianie organizacji ruchu. Ekrany zostaną zainstalowane na halach odpraw, w okolicy bramek biletowych na siedmiu stacjach od Kabat do Wilanowskiej.

 

Odporne i trwałe

Nowe panele informacyjne, o przekątnej co najmniej 32 cali, będą: przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania, wandaloodporne.

Sprzęt będzie kompatybilny z obecnie działającym Systemem Informacji Pasażerskiej linii M1 i M2. Wykonawca - firma Rail-Mil Computers, ma czas do końca roku na zrealizowanie wszystkich prac. Aktualnie niemal gotowe jest już okablowanie na antresolach stacji i infrastruktura potrzebna do podłączenia systemu monitorów, zaś na listopad zaplanowano montaż ekranów. W grudniu wszystkie prace związane z montażem i uruchomieniem monitorów powinny być zakończone i pasażerowie podróżujący tym odcinkiem będą mogli wygodnie sprawdzić kiedy przyjedzie pociąg, zanim jeszcze wejdą na peron.

 

 

 

Źródło: Metro Warszawskie Sp. z o.o.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda