mobile
REKLAMA

Zużyte ubrania, narzędzia i meble po wiosennych porządkach? Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych czekają

Początek wiosny sprzyja porządkowaniu szaf, garderób oraz garaży. Zniszczone i nienadające się do dalszego użytkowania przedmioty można dostarczać do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych („PSZOK”) na Woli i Bielanach. Od 1 marca prowadzi je Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie („MPO Warszawa”)

Informacja prasowa
Zużyte ubrania, narzędzia i meble po wiosennych porządkach?  Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych czekają

21 marca nastąpił początek kalendarzowej wiosny. Ocieplenie i zanikająca zimowa aura zachęcają do selekcjonowania nie tylko odzieży, ale również sprzętów, mebli oraz zabawek. Z powodu zużycia wiele z nich będzie się nadawać do wyrzucenia, jednak nie wszystko może trafiać do domowych pojemników, które są przeznaczone wyłącznie na pięć podstawowych frakcji odpadów.

- Zachęcamy mieszkańców do przywożenia odpadów trudnych i niebezpiecznych do naszych PSZOK-ów przy ul. Tatarskiej 2/4 oraz Kampinoskiej 1. Nasi pracownicy przyjmują odpady w tych punktach aż sześć dni w tygodniu, również w soboty. To właśnie w weekendy odwiedza nas szczególnie dużo warszawiaków - mówi Dariusz Wachnicki, dyrektor Działu Odbioru Odpadów w MPO Warszawa.

W pierwszych tygodniach funkcjonowania punktów mieszkańcy dostarczali najczęściej gruz, odpady wielkogabarytowe, opony oraz sprzęt elektroniczny. Pracownicy PSZOK-ów przyjmowali jednak zdecydowanie najwięcej gruzu. Warto pamiętać, że na tym lista możliwości się nie kończy.

Co przyjmują PSZOK-i?

Do miejskich PSZOK-ów na Woli i Bielanach mieszkańcy mogą przywozić m.in. odzież i inne tekstylia, zmieszane odpady opakowaniowe, urządzenia zawierające freony oraz rtęć, baterie, akumulatory, rozpuszczalniki czy detergenty.

Punkty MPO Warszawa na Woli i Bielanach są otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 – 19:00 oraz w soboty w godz. 09:00 – 17:00.

Więcej istotnych informacji o zasadach funkcjonowania wszystkich PSZOK-ów oraz MPSZOK-ów w Warszawie można znaleźć na stronie warszawa19115.pl.

fot.MPO

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda