Logowanie Rejestracja
Mury i bramy Warszawy stanowiły niegdyś ważny element miejskiego krajobrazu. Z ich historią można się było zapoznać w czasie wycieczki, która odbyła się w sobotę 3 lutego.
„Czarne Słońce” to tytuł wystawy sztuki nowoczesnej, którą można oglądać w Galerii Propaganda na ul. Foksal. Grzegorz Waliczek inspiruje się pojęciem eksformy, czegoś, co znajduje się pomiędzy i nie przynależy do konkretnej strony.
W sobotnie przedpołudnie w Hali Sportowej "Koło" przy ulicy Obozowej odbył się Rodzinny Mini Mundial - wolski turniej gry w piłkarzyki. Była to niezwykle ciekawa, aktywna forma spędzenia czasu rodziców z dziećmi
Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy ogłasza 8. edycję konkursu na udział w produkcji filmowej. Budżet konkursu pochodzi ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Urzędu m.st. Warszawy.
Od 9 do 11 lutego 2018 roku w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium oraz w Kinie Kultura druga edycja festiwalu TEATROTEKA FEST. Na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące wstęp wolny.
Szalone Dni Muzyki we Francji, koncert kameralny oraz koncerty symfoniczne w ramach dwóch warszawskich festiwali – oto plany Sinfonii Varsovii na luty. Ponadto w siedzibie orkiestry odbędą się kolejne odsłony Smykofonii na Grochowskiej – specjalnych koncertów dla najmłodszych.
Na fanów czterech kółek i modelarstwa czeka w ten weekend prawdziwe święto – rodzinne wyścigi zdalnie sterowanymi samochodami, w których mogą wziąć udział chętni od 6. roku życia.
Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z okazji wydania kultowych dzieł Stanisława Grzesiuka bez cenzury - godz. 19:00, Faktyczny Dom Kultury.
Konkurs odbywa się w siedmiu kategoriach wiekowych od 4 do 100 lat. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do dnia 9 marca (piątek) wypełnionej karty zgłoszenia i dowodu opłaty.
“Plama” Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert brytyjskiego zespołu VLMV (czyt. ALMA).
W sobotę w Kawiarnio – Księgarni Radio Telewizja przy ul. Andersa 29 odbyło się spotkanie autorskie dla Stoików. Okazją było wydanie przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka książki „Dawno zapowiedziana nieobecność’ Tomasza Mazura. Spotkanie prowadził filozof Marcin Krupowicz.
Do 30 stycznia w Operze Narodowej na Placu Teatralnym można obejrzeć wystawę prac malarskich Agaty Kus.
Film tak zły, że aż dobry – jeżeli istnieje taka kategoria to „The Room” jest jej najznakomitszym przedstawicielem. W ramach seansu „Kino noc” o skali jego fatalności mogli się przekonać widzowie zgromadzeni w sali kinowej Zamku Ujazdowskiego.
Najważniejsze rodzime filmy krótkometrażowe trafiły do szerokiej dystrybucji kinowej. W Kinie Elektronik odbył się pokaz „Najlepsze polskie 30’” połączony z rozmową z twórcami.