mobile
REKLAMA

Kwiaty i krzewy na ul. Żeromskiego. To efekt projektu z budżetu obywatelskiego

W ramach budżetu obywatelskiego, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy realizuje projekt zazieleniania ul. S. Żeromskiego. Na tej ulicy, od kilku dni sadzone są nowe rośliny, takie jak krzewy, byliny i kwiaty na rabatach

Jakub Bielawski
Kwiaty i krzewy na ul. Żeromskiego. To efekt projektu z budżetu obywatelskiego

Zielona rewolucja na Bielanach

Projekt zazieleniania ul. S. Żeromskiego został zgłoszony przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego na 2023 rok. Dzięki niemu, Żeromskiego ma stać się bardziej zielona, piękniejsza i przy okazji przysłuży się środowisku, poprzez pochłanianie dwutlenku węgla z atmosfery, czy poprawę retencji wody.

Za prace nad zazielenianiem Żeromskiego wziął się stołeczny Zarząd Zieleni. Zasadzane są między innymi krzewy takie jak trzmielina, ostrokrzewy, tawuła, dereń biały, igra błyszcząca. Do tego pojawią się nowe byliny takie jak jeżówka, bodziszek, liliowce, rozchodnik okazały, kupidynek, sesleria, aster oraz krwawnik. Zasadzone zostaną również tulipany, zawilce, narcyzy, irysy, krokusy, śniedki, czosnki, psi ząb i szafirki. Łącznie przybędzie ponad 500 m kw. nowej zieleni.

Poza zazielenianiem ulicy, planuje się także wymianę nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych naprzeciwko pawilonów handlowych na rogu ulic Żeromskiego i Jarzębskiego. Poza tym, na powierzchni ponad 100 m kw. utworzony zostanie nowy zieleniec.

fot.UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda