mobile
REKLAMA

Czynsze mieszkaniowe - przerwać spiralę zadłużenia

Dziś o godz. 17.30 (Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56) odbędzie się ósma debata na temat polityki mieszkaniowej. Tym razem dyskusja skupi się na pomocy zadłużonym mieszkańcom lokali komunalnych. 

Katarzyna Pienkowska
TAGI mieszkania
Czynsze mieszkaniowe - przerwać spiralę zadłużenia

Kto może skorzystać z obniżki czynszów i dodatków mieszkaniowych? Jakie programy oddłużeniowe wprowadził stołeczny ratusz? Czy zamiana lokalu może być sposobem na przerwanie spirali zadłużenia? Z jakich powodów ludzie popadają w długi? Jak zapobiegać wpadaniu w spiralę zadłużenia? To tylko cześć zagadnień, które zostaną poruszone w trakcie debaty. W dyskusji wezmą udział m. in.: Beata Wrońska-Freudenheim, dyrektorka Biura Polityki Lokalowej, dr Iza Grabowska i Paweł Śliwowski - EGO, Małgorzata Kaźmierczak – Stowarzyszenie Centrum Informacji Społecznej, Biuro Porad Obywatelskich.
 
Przypominamy również, że trwa projekt Inkubator Mieszkania2030 pt. „Mieszkać wspólnie”, podczas którego zespoły projektowe, w których uczestniczy grupa mieszkańców Warszawy, opracują rekomendacje dla powstającej polityki mieszkaniowej dla Warszawy.
 
100 000 mieszkań dla warszawiaków

Przypomnijmy, w ramach programu Mieszkania 2030, ogłoszonego w grudniu 2016 r., władze stolicy planują powiększenie miejskiego zasobu o 15 tys. mieszkań. Nowa polityka mieszkaniowa jest tworzona wraz z warszawiakami. - Chcemy, żeby do 2030 r. zasób miejskich mieszkań zwiększył się do ponad 100 tysięcy. W tym celu dostarczymy 15 tys. nowych lokali. Naszym wyzwaniem jest przygotowanie oferty dla każdego, kto zdecyduje się żyć w Warszawie – bez względu na wiek czy dochody. Chodzi przede wszystkim o osoby, które nie mogą pozwolić sobie na kupno lub wynajem mieszkania na rynku komercyjnym – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy. Dostępne mieszkania są jednym z celów operacyjnych aktualizowanej strategii rozwoju Warszawa2030. Obecnie w stolicy jest blisko 85 tys. mieszkań miejskich (w tym 2,6 tys. zrealizowanych przez Towarzystwa Budownictwa Społecznego). Z uwagi na cele wskazane w strategii Warszawa2030 będziemy rozwijać poniższe segmenty mieszkań: społeczne – dla osób zagrożonych wykluczeniem, mieszkania treningowe, chronione; komunalne – dla osób o niskich dochodach; Towarzystwa Budownictwa Społecznego – dla osób, których dochody są za wysokie na uzyskanie mieszkania komunalnego, jednak zbyt niskie, aby otrzymali kredyt na kupno własnego mieszkania; najem komercyjny – dla osób o wyższych dochodach, budowane zarówno przez miejskie spółki, jak i sektor prywatny.
 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda