mobile

Daj bratkom drugie życie

Bratki szukają nowych domów. Zarząd Oczyszczania Miasta rozda kwiaty, które wiosną ozdabiały pętle autobusowe i tramwajowe.

Informacja prasowa
Daj bratkom drugie życie

Przygarnij bratki

Zarząd Oczyszczania Miasta zmienia ukwiecenie na pętlach komunikacji miejskiej – z wiosennego na letnie. Kolorowe bratki zastąpią begonie. Ale bratki wciąż są w dobrej kondycji, więc po przesadzeniu mogą cieszyć swoim widokiem aż do jesieni. A że jesienna akcja, kiedy to mieszkańcy adoptowali pelargonie, spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem, ZOM zdecydował się na powtórzenie akcji z roślinami sezonowymi w czerwcu.

Kwiaty z pętli do adopcji

Bratki będzie można zabrać z pętli 22 i 23 czerwca, we wtorek i środę, od godziny 7 do ostatniego kwiatka. Akcja obejmuje pięć przystanków końcowych.

Wtorek:
- Żerań FSO, pętla autobusowa przy ul. Modlińskiej,
- Nowe Bemowo, pętla autobusowa i tramwajowa przy ul. Powstańców Śląskich.

Środa:
- Wiatraczna, pętla tramwajowa na rondzie Wiatraczna,
- Wilanów, pętla autobusowa przy zbiegu ulic Przyczółkowej i Wiertniczej,
- Okęcie, pętla tramwajowa przy al. Krakowskiej P+R.

Osoby chętne do przyjęcia bratków powinny mieć ze sobą pojemniki, torby lub kartony do transportu roślin. Kwiaty będzie można zabrać bezpośrednio z konstrukcji oraz od pracownika firmy ogrodniczej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Jak zadbać o bratki

Bratki nie mają dużych wymagań, wystarczy im uniwersalna ziemia ogrodowa. Podłoże powinno być żyzne i dobrze przepuszczalne, stale wilgotne. Podczas podlewania wodę należy kierować bezpośrednio do ziemi lub na podstawkę doniczki, omijając liście i kwiaty. Najlepszą porą do podlewania jest wczesny ranek – w ciągu dnia słońce osusza roślinę, a nadmiar wilgoci odparowuje.

Żeby bratki długo kwitły trzeba usuwać przekwitające kwiaty. Dzięki temu prostemu zabiegowi roślina nie będzie tracić sił na zawiązywanie nasion, a zacznie wytwarzać nowe pąki kwiatowe. Warto też obrywać obumierające listki, na których mogą pojawić się plamy lub inne objawy chorobowe. Przeglądanie na bieżąco i usuwanie chorych części roślin ogranicza dalszy rozwój infekcji.

Fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda