Gdzie na łyżwy w Warszawie?
Rembertów jest kolejną dzielnicą, która będzie miała lodowisko. Już dziś od godz. 13:00 mieszkańcy będą mieli okazję skorzystać z obiektu przy ul. Giermków 35. Gdzie jeszcze można pojeździć na łyżwach?
Miasto otworzyło już kilka lodowisk, w tym te najpopularniejsze: pod Pałacem Kultury i Nauki, na Rynku Starego Miasta, na Moczydle oraz na Stegnach. Miłośnicy łyżew mogą także skorzystać z obiektów m.in. na Targówku, Białołęce czy w Ursusie.
– Zaczynają się mroźne dni, uruchamiamy więc w mieście zimowe atrakcje. Już 1 grudnia otworzyliśmy dla aktywnych warszawianek i warszawiaków pierwsze lodowiska. W środę uruchomiliśmy jedno z najpiękniejszych lodowisk w Polsce – na Rynku Starego Miasta dookoła Syrenki – mówiła na początku grudnia Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. – Bądźmy zdrowi i aktywni przez cały rok, a zimę wykorzystajmy do hartowania – namawia wiceprezydent Kaznowska.
Ogromnym zainteresowaniem ubiegłej zimy cieszył się tor łyżwiarski „Stegny”. Działający w latach 1953-197 jako naturalny, od 1980 roku funkcjonuje jako profesjonalny tor sztucznie mrożony. Na Stegnach odbywały się m.in.: Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim. Do dnia dzisiejszego organizowane są tu zawody indywidualne oraz drużynowe tj. „Łyżwiarskie czwartki”.
Stegny są największym tego typu otwartym obiektem w mieście. Jednorazowo mogą pomieść tysiąc osób na zewnętrznym torze i dodatkowo dwieście na wewnętrznej części lodowiska. Dla porównania przed Pałacem Kultury i Nauki jednocześnie może jeździć dwieście osób, na Moczydle – sto pięćdziesiąt, zaś na Rynku Starego Miasta – osiemdziesiąt.
Mieszkańcy stolicy chętnie korzystają z lodowisk. – Od kilku lat regularnie w okresie zimowym przychodzimy z córką na to lodowisko. Może nie jest największe, ale dla nas jest wystarczające. No i ten klimat Warszawy o tej porze roku. To najlepsza rozrywka na otwartym powietrzu. Dobrze, że w tym roku również pogoda nam dopisuje, bo można naprawdę przyjemnie spędzić czas – mówi Dorota Balcerzak, którą spotkaliśmy przed Pałacem Kultury i Nauki. – Kto raz spróbował swych sił na łyżwach ten będzie już chciał jeździć tylko więcej i więcej. Pierwsze kroki nie zawsze może są udane, ale jeśli się nie zniechęcimy to później odczujemy prawdziwą przyjemność z każdego ślizgu. Warto na początek przyjść z kimś, kto już potrafi jeździć, a najmłodszym wypożyczyć przysłowiowego pingwinka, który ułatwi naukę. W Warszawie nie ma dużo miejsc do uprawiania sportów zimowych, dlatego warto korzystać z tych ofert, które władze stolicy mieszkańcom udostępniają – przekonuje Mariola Kubisz.
Coraz więcej miejskich lodowisk czeka na mieszkańców. Poza tymi najpopularniejszymi wśród mieszkańców otwarte są już także lodowiska m.in. na Targówku, Białołęce, w Ursusie czy Rembertowie.
Wszyscy chętni chcący skorzystać z oferty miejskich lodowisk mogą wybrać jeden z poniższych obiektów:
- Bemowo – ul. Obrońców Tobruku 40
- Białołęka – ul. Strumykowa 21
- Mokotów – tor łyżwiarski Stegny ul. Inspektowa 1
- Ochota – ul. Rokosowska 10
- Praga-Południe – al. Stanów Zjednoczonych 24
- Śródmieście – na Rynku Starego Miasta
- Śródmieście – przed Pałacem Kultury i Nauki
- Targówek – ul. Łabiszyńska 20a
- Targówek – Park Bródnowski
- Ursus – ul. Sosnkowskiego 10
- Ursynów – ul. Kajakowa 12b
- Wawer – ul. V Poprzeczna 22
- Wesoła – ul. Armii Krajowej 72
- Wilanów – ul. Gubinowska 28/30
- Wola – ul. Górczewska 69/73
- Żoliborz – ul. Potocka 1
Godziny otwarcia, cennik oraz przerwy techniczne znajdują się na stronach internetowych obiektów.