mobile
REKLAMA

Miejsca na kwarantannę dla medyków

Warszawa przeznaczy trzy schroniska młodzieżowe do odbywania kwarantanny dla pracowników służby zdrowia.

inf. prasowa
Miejsca na kwarantannę dla medyków

Schroniska, w których w czasie roku szkolnego przebywają uczniowie, obecnie stoją puste. Miasto wytypowało trzy lokalizacje z 43 miejscami (w Śródmieściu i na Woli), w  których zorganizowano tymczasowy pobyt pracowników szpitali. Osoby, które skorzystają ze schronisk młodzieżowych jako miejsca kwarantanny, mają zagwarantowany pobyt w pełni wyposażonym 1-osobowym pokoju z wyżywieniem. Koszt dwutygodniowego pobytu w schronisku jednej osoby wraz z wyżywieniem to 1000 zł – pokryje go miasto.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, którzy nie chcą narażać swoich rodzin w domach, mogą zgłosić się do bezpośredniego przełożonego. Zgłoszenia będą z kolei przesyłane do miasta, które skieruje medyka do przeznaczonego na ten cel schroniska. Jeśli zajdzie taka potrzeba, miasto zapewni też transport większej liczbie pracowników, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

W wypadku zapełnienia się miejsc w schroniskach młodzieżowych miasto ma do dyspozycji 60 w pełni wyposażonych mieszkań udostępnionych samorządowi przez jednego ze stołecznych deweloperów.
Warszawa oferuje pracownikom służby zdrowia także miejsca wytchnienia w ośmiu szkolnych bursach. Lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni mogą tam odpocząć, gdy nie chcą - ze względów bezpieczeństwa - wracać z dyżurów do swoich domów. Od zaraz może ich przyjąć bursa przy ul. Długiej ze 170 miejscami.

Podobne miejsca miasto od ponad dwóch tygodni zapewnia dla ratowników medycznych na Woli, Mokotowie i Pradze.
Warszawa nie zapomina także o policjantach. Przy wsparciu dzielnic, miejsca odpoczynku dla funkcjonariuszy komendy stołecznej są dostępne na Woli, Targówku i Pradze-Południe.



Pomoc dla miejskich szpitali
Za 12 mln zł miasto kupiło środki ochrony indywidualnej dla stołecznej służby zdrowia. Pracownicy szpitali mają do dyspozycji 140 tys. maseczek różnej klasy (głównie chirurgicznych), 35 tys. przyłbic, 40 tys. rękawic ochronnych, 170 tys. różnego rodzaju fartuchów ochronnych, a także ponad 60 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych do rąk. Środki ochrony zostały rozdysponowane między miejskie szpitale, z których siedem znajduje się w sieci zabezpieczenia epidemiologicznego stolicy. Przy podziale środków ochrony wzięto pod uwagę liczbę łóżek, pracowników oraz oddziałów.  

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda