mobile
REKLAMA

Modernizacja ulicy Wodzirejów na Ursynowie

Dzięki współpracy z deweloperem, Urząd Dzielnicy Ursynów rozpoczął modernizację ulicy Wodzirejów, od ul. Poloneza do ul. Tango. Projekt ma poprawić infrastrukturę komunikacyjną, a finansowanie i realizację prac zapewnia inwestor

Aleksandra Żochowska
Modernizacja ulicy Wodzirejów na Ursynowie

Uruchomiono proces modernizacji ulicy Wodzirejów pomiędzy ulicami Poloneza a Tango. Finansowanie i wykonanie prac zostało podjęte przez dewelopera, zaś pomysłodawcą tego projektu był Urząd Dzielnicy Ursynów.

Deweloper finansuje i wykonuje ulicę

Miasto Stołeczne Warszawa zawarło umowę z inwestorem w kontekście unowocześnienia trasy, jako rezultat zgłoszenia projektu osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Wodzirejów, wraz z żądaniem zatwierdzenia konstrukcji. Przyznano pozwolenie na budowę pod warunkiem uregulowania kwestii drogi publicznej.

Jak wpływają do urzędu wnioski o pozwolenia na budowę, to zastanawiamy się co można przy tej okazji uzyskać dla dzielnicy i jej mieszkańców. Tym razem była to droga dojazdowa, która zdecydowanie wymaga modernizacji, a de facto budowy od podstaw – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa

Zgodnie z ustaleniami umowy, inwestor miał obowiązek opracować kompleksową dokumentację projektową dla odcinka 205 m ul. Wodzirejów, włączając w to plany oświetlenia i zagospodarowania terenu, a także układu ruchu. Dodatkowo, należało zdobyć zgodę Zintegrowanej Rozbudowanej Informacji Drogowej oraz zatwierdzenie planu budowy.

Celem nowego fragmentu drogi jest zapewnienie właściwej funkcjonalności komunikacyjnej dla okolicznych już istniejących oraz planowanych budynków mieszkalnych.

Jak będzie wyglądać ulica?

Priorytetowym celem trasy jest stworzenie połączenia między ulicami Poloneza, Wodzirejów oraz Tango mając na uwadze usprawnienie przepływu komunikacyjnego dla mieszkańców. W odpowiedzi na kilkuletnie obawy społeczności dotyczące niewłaściwego dostosowania drogi do potrzeb pieszych i osób z niepełnosprawnościami, w tej sprawie wystosowano także interpelację radnego Pawła Lenarczyka.

Planowana nawierzchnia drogi będzie miała 6 metrów szerokości. Dla pieszych przewidziano wyznaczenie jednostronnego chodnika o szerokości 1,8 m, oddzielonego od jezdni pasem zieleni. Tam, gdzie chodnik będzie przylegał do drogi, jego szerokość wyniesie co najmniej 2 m. Projektowany chodnik zostanie harmonijnie połączony z istniejącym już chodnikiem.

Materiały użyte do pokrycia nawierzchni jezdni i chodników spełniają normy obowiązujące w Warszawie. Cała ulica zostanie wyłożona jednorodną warstwą betonu asfaltowego. Południowy chodnik zostanie stworzony z szarych płyt betonowych o wymiarach 50x50x7 cm. W rejonach przejść dla pieszych zostaną umieszczone żółte płyty betonowe o wymiarach 30x30 cm z wypustkami pełniące funkcję pasów ostrzegawczych.

Obie strony drogi zostaną otoczone poboczem z kruszywa kamiennego o szerokości 75 cm. Dodatkowo na terenach przydrożnych zaplanowano zaaranżowanie obszarów zielonych z systemami retencji wody, czyli tzw. ogrodami deszczowymi.

fot. UDUrsynów

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda