mobile

Nowe połączenia autobusowe na Chomiczówce

Mieszkańcy Chomiczówki zyskali dwa nowe połączenia. Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował, że linia autobusowa 121 wróci na swoją dawną trasę. Przedłużona zostanie również trasa linii 171. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli bezpośrednie połączenie z ścisłym centrum miasta.

Marcin Kalicki
Nowe połączenia autobusowe na Chomiczówce

Autobusy linii 121 kursujące z pętli Gwiaździsta na Nowe Bemowo od września jeżdżą ulicami Podleśną, Marymoncką, Przy Agorze, Sokratesa i Conrada do przystanku końcowego na Chomiczówce. To powrót do trasy, którą autobusy te kursowały do czasu ich wycofania w maju 2016 roku. - Jestem mieszkanką ulicy Mistrzowskiej i jestem bardzo zadowolona z powrotu linii 121 na swoją trasę. Kiedyś często korzystałam z tych autobusów i teraz też na pewno będę nimi jeździła - mówi pani Zofia.

Dużo dłuższa jest trasa autobusów 171. Linia kursująca od lat z Torwaru nie wjeżdża już na pętle na Nowym Bemowie tylko jedzie kolejno ulicami: Powstańców Śląskich, Radiową, Wrocławską, Żołnierzy Wyklętych, Piastów Śląskich, Powstańców Śląskich, Conrada i dalej do pętli na Chomiczówce.

Mieszkańcy tej części miasta ze zmiany są bardzo zadowoleni. - Cieszę się, że autobus 171 dojeżdża do nas na Conrada. Zyskałem dzięki temu bezpośredni dojazd do pracy czy do centrum. Nie muszę się już przesiadać i tracić czas, aż przyjedzie najpierw jeden autobus, później drugi. To bardzo dobra zmiana - powiedział Ireneusz Kozłowski.

- Mam nadzieję, że trend miasta, aby robić linie dowożące pasażerów do stacji metra, aby tam się przesiadali do podziemnej kolejki i dalej jechali w kierunku centrum miasta, po woli się kończy. Tylko władze Warszawy dostrzegają w takich rozwiązaniach pozytywy. Może to jest dobre rozwiązanie dla osób przyjezdnych, mieszkających poza stolicą, ale dla nas mieszkańców Bielan, Bemowa, Ursusa czy chociażby Włoch, jest to przede wszystkim utrudnienie i wydłużenie czasu jazdy, dlatego z taką radością przyjmuję informację, jak słyszę, że linie autobusowe wydłużyły swoje trasy - mówi Mariusz Kozłowski.

Jak widać wprowadzona przez Zarząd Transportu Miejskiego zmiana tras dwóch linii autobusowych na Chomiczówce bardzo przypadła do gustu mieszkańcom tej części Warszawy.

Marcin Kalicki / fot.ztm.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda