Odnaleziono meble skradzione z Łazienek Królewskich
4 krzesła, 2 fotele i stolik, które mogą stanowić polskie straty wojenne pochodzące z dawnej kolekcji Łazienek Królewskich w Warszawie, zostały odnalezione w sopockim antykwariacie.
W trakcie dalszych przeszukań w jednym z prywatnych mieszkań, również na terenie Sopotu, policjanci zabezpieczyli kolejne dwa krzesła i dwa fotele. Wszystkie zabezpieczone przedmioty pochodziły z Łazienek Królewskich i stanowią najprawdopodobniej polskie straty wojenne.
O tym, że zabezpieczone meble od początku XIX w. stanowiły wyposażenie Łazienek Królewskich w Warszawie, świadczą zachowane na obiektach znaki własnościowe Pałacu Łazienkowskiego z okresu panowania Cara Aleksandra I. Najprawdopodobniej w czasie I wojny światowej meble podzieliły losy reszty zbiorów łazienkowskich i w wyniku rekwizycji zostały wywiezione do Moskwy. W 1922 roku w wyniku restytucji dzieł sztuki z Rosji, przeprowadzonej na podstawie traktatu ryskiego, powstały Państwowe Zbiory Sztuki administrujące kolekcją należącą do Skarbu Państwa RP, w tym i obiektami z Łazienek Królewskich.
Na zabytkach widoczne są również oznakowania z okresu II RP, kiedy meble weszły w skład kolekcji Państwowych Zbiorów Sztuki i stanowiły ozdobę kilku warszawskich gmachów publicznych tj. Zamku Królewskiego, Senatu oraz Pałacu Rady Ministrów. Wojenne losy zabytków pozostają nieznane.
Meble zostały zabezpieczone i oddane na przechowanie do Muzeum Narodowego w Gdańsku.