mobile
REKLAMA

Otwarcie letniego sezonu na Wiśle

Wraz z pierwszym weekendem maja warszawska żegluga powraca na Wisłę. Bezpłatne promy, szkolenia wioślarstwa, kajakarstwa i pływania na SUP to kilka wodnych atrakcji otwarcia sezonu. Tradycyjnie ruszy statek do Serocka i darmowe rejsy.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Otwarcie letniego sezonu na Wiśle

Zwracamy miasto ku rzece. Warszawiacy i warszawianki będą mogli skorzystać z szerokiej oferty zarówno na wodzie jak i na brzegach Wisły. Bogata oferta żeglugi, którą przygotowaliśmy wspólnie z organizacjami pozarządowymi zadowoli zarówno miłośników sportu jak i wypoczynku w promieniach słońca. Zgodnie z obietnicami nad rzekę powrócą też wydarzenia kulturalne oraz animacje dla dzieci – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy

Uczestnicy jednodniowych szkoleń poznają podstawy techniki i tajniki wioślarstwa, żeglarstwa, kajakarstwa i Stand up paddle. Informacje o zapisach będą publikowane na profilu Dzielnicy Wisła.

Mieszkańcy, którzy wolą oglądać sporty wodne znad plaż i bulwaru mogą przyjść w sobotę, 18 maja na Derby Warszawy, czyli amatorskie mistrzostwa wioślarskie. Szczegóły Otwarcia Sezonu Letniego dostępne tutaj.

Lato pełne atrakcji

Od początku wakacji warszawiacy będą mogli wypożyczać leżaki i sprzęt rekreacyjny na czterech plażach Dzielnicy Wisła. Dodatkowo organizowane będą bezpłatne rejsy po Wiśle, spływy kajakowe i treningi Nordic walking.

W trosce o bezpieczeństwo warszawiaków na prawym brzegu rzeki pojawi się dodatkowe oświetlenie i monitorujące kamery. Zwiększona liczba funkcjonariuszy Straży Miejskiej kontroluje bulwary już od końca marca. Miasto zapewni też dodatkowe śmietniki i lepszy standard sanitarny.

Popłyną Warszawskie Linie Turystyczne

Jak co roku, w ramach Warszawskich Linii Turystycznych, zostaną uruchomią promy i rejsy do Serocka

Coraz więcej warszawiaków chce podróżować po Wiśle, widzimy to po ostatnim sezonie. Z promów często korzystają rowerzyści, którzy zamiast wjeżdżać na most mogą szybko przepłynąć na drugi brzeg rzeki. Od zeszłego roku zwiększyliśmy liczbę miejsc na pokładzie wszystkich czterech przepraw – mówi Katarzyna Strzegowska, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie – Tych, którzy marzą o dłuższej wycieczce serdecznie zapraszamy na rejs do Serocka – dodaje wicedyrektor ZTM.

Od 1 maja do 15 września bezpłatne promy pod banderą Warszawskich Linii Turystycznych pływać będą na czterech trasach:

  • Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów)
  • Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka (21 osób + 21 rowerów)
  • Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)
  • Nowodwory – Łomianki (21 osób + 21 rowerów).

Od 1 maja do 30 czerwca promy będą wypływały w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz 2 maja i 21 czerwca i będą realizowały 30 rejsów dziennie. W lipcu i sierpniu będą pływały codziennie – w soboty, niedziele, dni świąteczne oraz 16 sierpnia połączą brzegi Wisły 30 razy dziennie, a w dni robocze – 14 razy. We wrześniu promy będą dostępne w soboty i niedziele i wypłyną 30 razy dziennie.

Statek „Zefir” do Serocka w maju i czerwcu będzie pływał w soboty, niedziele i święta (dodatkowo 2 maja i 21 czerwca), w lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w soboty i niedziele. Uczestnicy rejsu wyruszą o godz. 9.00 z bulwaru Jana Karskiego (Podzamcze), a powrót do Warszawy zaplanowany jest ok. godziny 18.

Bilet normalny na rejs kosztuje 36 zł, a ulgowy 18 zł i można je kupić w wybranych dniach i godzinach w Punkcie Obsługi Pasażerów „Dw. Wileński” oraz on-line na stronie: www.bilety24.pl. Bezpłatnie w wycieczce mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 70 rok życia oraz dzieci do ukończenia 7 lat (wejściówki do odebrania w POP „Dw. Wileński”).

W tym roku do promów i statku dołączą nowe naziemne Warszawskie Linie Turystyczne – linia tramwajowa 36, autobusowa 400 oraz Piaseczyńska Kolejka Wąskotorowa wraz z autobusową linią dowozową 51.

Tramwaje linii 36 będą wyruszały z pl. G. Narutowicza i ulicami: Filtrową, Marszałkowską i J. Słowackiego dojadą do Metra Marymont. Autobusy linii 400 będą kursowały na trasie: Powązki-Cm. Wojskowy – Okopowa – M. Anielewicza – Miodowa – Śródmieście – Al. Ujazdowskie – Jana III Sobieskiego – Powsin-Park Kultury. Kolejka wyruszy z Piaseczna, dojedzie do Runowa, gdzie zaplanowano przerwę na piknik, a następnie wróci do Piaseczna.

Linie 36 i 400 będą kursowały w weekendy od 1 maja do 15 września, a kolejka 1 maja oraz w soboty od 4 maja do 28 września. 22 czerwca do już kursujących WLT dołączą – linia tramwajowa T i autobusowa 100. Tramwaje T tradycyjnie już będą wyruszały z pl. G. Narutowicza, mostem Józefa Poniatowskiego dojadą na Pragę i wrócą na Ochotę mostem Śląsko-Dąbrowskim. Autobusy linii 100 będą kursowały na trasie: Pl. Zamkowy – Podwale – pl. Krasińskich – Wybrzeże Gdańskie – most Śląsko-Dąbrowski – Wybrzeże Szczecińskie – most Józefa Poniatowskiego – Al. Ujazdowskie – pl. Unii Lubelskiej – Koszykowa – Towarowa – Grzybowska – al. Jana Pawła II – Senatorska – Pl. Zamkowy. Pojazdy linii T i 100 będą wyjeżdżały w trasy w soboty, niedziele i dni świąteczne.

Dokładne informacje o Warszawskich Liniach Turystycznych można znaleźć w tym miejscu.

Źródło: ZTM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda