mobile

Plac zabaw w Parku Moczydło przejdzie kompletną metamorfozę

Stary i zużyty plac zabaw, który znajduje się w Parku Moczydło, zostanie poddany wszechstronnemu remontowi. Urząd Dzielnicy właśnie sfinalizował umowę z firmą wykonawczą, która będzie odpowiedzialna za tworzenie dokumentacji projektowej oraz późniejsze wdrożenie prac remontowych

Jakub Bielawski
Plac zabaw w Parku Moczydło przejdzie kompletną metamorfozę

Popularne miejsce dla rodzin z dziećmi

Plac zabaw, położony w centralnej części Parku Moczydło, jest popularnym miejscem spotkań rodzin z dziećmi. W otoczeniu znajdują się przedszkola, szkoły. Odwiedzają go również mieszkańcy innych części miasta, co przyczynia się do jego dużego zainteresowania, jak i eksploatacji.

Projekt modernizacji tego obszernego placu zabaw o powierzchni 2 295 metrów kwadratowych przewiduje wszechstronne działania. Planowane prace obejmują demontaż obecnych urządzeń zabawowych, które zostaną zastąpione nowymi. Modernizacja dotknie także nawierzchni oraz obejmie remont furtek i ogrodzenia wokół placu. Całkowity koszt prac szacowany jest na blisko milion złotych, a projektowanie i realizacja mają zająć nieco mniej niż pięć miesięcy.

- Nic więc dziwnego w tym, że przez lata intensywnego użytkowania urządzenia i nawierzchnia placu się zużyły, a ich obecny stan pozostawia wiele do życzenia – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Ta sytuacja się niebawem zmieni, a miejsce zyska drugie życie. Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który przygotuje dokumentację projektową, a później przeprowadzi gruntowny remont tego popularnego placu zabaw – dodaje Strzałkowski.

"Zaprojektuj i wybuduj", czyli dwie fazy projektu

- Pierwszy etap to przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej, na co wykonawca ma 8 tygodni. Opracowanie musi zawierać wszystko, co jest konieczne do wykonania zadania, czyli projekt zagospodarowania terenu, przedmiar robót, kosztorys, specyfikacje i niezbędne wnioski – wyjaśnia Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli. - Po zaakceptowaniu dokumentacji projektowej przyjdzie czas na jej realizację w terenie, co zajmie 10 tygodni – dodaje Rafałowski.

Projekt obejmuje również naprawę istniejącej nawierzchni poliuretanowej na obszarze około 100 mkw oraz wykonanie nowej nawierzchni o powierzchni około 730 mkw. Dodatkowo, planowana jest budowa nawierzchni mineralnej na obszarze około 220 mkw. Wszystkie te prace zostaną przeprowadzone zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Całkowity koszt realizacji inwestycji szacowany jest na 993 840,00 złotych.

- Chcemy, żeby zabawa była przyjemnością, ale przede wszystkim musi być bezpieczna. Dlatego wszystkie stare urządzenia zostaną zdemontowane, a na ich miejscu pojawią się nowe, w tym integracyjne, sensoryczne i przeznaczone dla dzieci ze szczególnymi potrzebami – mówi Urszula Kęcik - Staniszewska, Radna Dzielnicy Wola. - Łącznie będzie ich ok 20, a po remoncie do dyspozycji naszych milusińskich będą m.in. liny, mini ścianki wspinaczkowe, urządzenia wspomagające zmysł równowagi, zestawy modułowe, stopnie do przeskoków, tory przeszkód, huśtawki zwykłe i integracyjne, mini domki, piaskownice, urządzenia muzyczne i wiele, wiele więcej – wylicza Kęcik - Staniszewska.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda