mobile
REKLAMA

Podwórka na Doryckiej do remontu

Rusza kolejna edycja programu „Bielańskie Rewolucje Podwórkowe”. W tym roku Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla dzielnicy Bielany ma w planach metamorfozę podwórek na osiedlu Wrzeciono, m.in. przy ul. Doryckiej 4 i 6.

Informacja prasowa
Podwórka na Doryckiej do remontu

Planowane modernizacje podwórek poprzedzone są konsultacjami z mieszkańcami. To bardzo ważny element programu. – Doświadczenia z poprzednich edycji programu pokazują, że czasami nie jest ławo wypracować rozwiązania, które zaspokoją oczekiwania wszystkich mieszkańców. W takim przypadku konieczne jest spotkanie w terenie, aby właśnie z mieszkańcami przedyskutować każdy element planowanej modernizacji podwórka – podkreśla Włodzimierz Piątkowski, wiceburmistrz dzielnicy i pomysłodawca programu metamorfoz podwórek.

W lutym takie spotkania odbyły się z mieszkańcami budynków przy Doryckiej 4 i 6, gdzie ZGN planuje metamorfozę podwórek. Zawsze dyskutowane były dwa, a nawet i trzy warianty remontu podwórka. W przypadku Doryckiej 4 i 6 najważniejsze wytyczne zmian to bezpieczeństwo, harmonia, zieleń i uporządkowanie terenu, w tym parkowania. Podobne działania były prowadzone w ubiegłym roku przy okazji modernizacji podwórek w rejonie budynków Wrzeciono 28, 30, 32, 34 i 36. Wykonane zostały ciągi pieszo – jezdne z zatokami parkingowymi. W centralnej części nowego układu komunikacyjnego znajduje się część rekreacyjna, dlatego konieczne było zaprojektowanie stałej organizacji ruchu dla tego terenu. Jej wprowadzenie planowane jest w najbliższych tygodniach. Wykonane prace poprawią funkcjonalność terenu oraz podniosą poziom bezpieczeństwa.

Program „Bielańskie Rewolucje Podwórkowe” zrodził się na corocznych spotkaniach wiceburmistrza Włodzimierza Piątkowskiego ze wspólnotami mieszkaniowymi. Zgłoszenie do programu jest bardzo proste. Wspólnota mieszkaniowa poprzez swój zarząd, w piśmie skierowanym do wiceburmistrza Piątkowskiego lub Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, musi wyrazić chęć przystąpienia do programu. W akcesie musi być zawarte m.in. zobowiązanie wspólnoty do dbania o nowe nasadzenia. W drugiej kolejności wniosek jest analizowany i jeśli nie ma żadnych przeciwskazań oraz są zabezpieczone środki finansowe, to przekazywany jest do realizacji. Od 2018 roku zmodernizowano ponad 50 podwórek i odzyskano łącznie 15 mkw. powierzchni biologiczno-czynnej.

UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda