mobile

Pożar na Bielanach - potrzebna pomoc!

W poniedziałek 7 maja br. na Bielanach wybuchł pożar w bloku przy ul. Kochanowskiego 31. W akcji ratowniczej brało udział aż 13 jednostek Straży Pożarnej. W wyniku pożaru dachu doszczętnie spłonęły 4 mieszkania, a wiele zostało zalanych w wyniku akcji ratowniczej.

Anna Przerwa
Pożar na Bielanach - potrzebna pomoc!

Na szczęście obyło się bez ofiar wśród mieszkańców. Pożar spowodował wiele strat materialnych. Część mieszkańców została pozbawiona całego dobytku życia. Wiele osób czeka na pomoc.

Na miejscu od razu pojawili się przedstawiciele Delegatury Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, OPS Bielany, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Urzędu Dzielnicy Bielany, którzy aktywnie zaangażowali się w doraźną pomoc pogorzelcom. Wielu mieszkańców Bielan również zadeklarowało bezinteresowną pomoc: nocleg, wsparcie materialne i rzeczowe.

To kolejny dowód na wielką solidarność, wielkie serca bielańskich sąsiadów –mówi Grzegorz Pietruczuk, zastępca Burmistrza dzielnicy Bielany, który na miejscu koordynował wraz ze strażakami z bielańskiej jednostki całą akcją ratunkową. – Chylę czoła przed działaniami strażaków. To niezwykle miłe móc pracować na rzecz Bielańskiej Społeczności, która po raz kolejny daje wyraz wielkiej solidarności i niesamowitej empatii – dodaje, deklarując, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez pomocy.

Za takich sąsiadów kocham Bielany”

Na wieść o pożarze mieszkańcy Bielan pospieszyli solidarnie z pomocą. Do sztabu przy Kochanowskiego 31A przybywały tłumy mieszkańców przynoszących jedzenie i picie dla poszkodowanych oraz strażaków walczących z pożarem wiele długich godzin oraz policjantów i pracowników zarządzania kryzysowego urzędu miasta.

Ludzie przywozili torby pełne zakupów, pizze i własnoręcznie robione kanapki. Momentalnie w akcje włączyły się również punkty gastronomiczne – relacjonuje Krystian Lisiak, aktywista z Chomiczówki i bielański społecznik. – Cieszy mnie, że mieszkańcy Bielan nadal deklarują pomoc i pełną gotowość do akcji – dodaje.

Pomocy potrzebują 23 rodziny.

Wsparcie poszkodowanym rodzinom zapewnia Urząd Dzielnicy Bielany i bielański Ośrodek Pomocy Społecznej. Pomoc zaoferował także Dekanat Bielański we współpracy z Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Te rodziny, które wnioskowały o wsparcie otrzymały już zasiłki celowe z tytułu zdarzenia losowego. Po ocenie stanu technicznego budynku i oszacowaniu strat przyjdzie czas na naprawę zniszczonych mieszkań – informuje Małgorzata Kink, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Bielany.W bielańskich parafiach zostanie również przeprowadzona zbiórka datków do puszek, na wsparcie dla poszkodowanych mieszkańców bloku przy Kochanowskiego 31. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielan do włączenia się w pomoc poszkodowanym – dodaje.

Środki pieniężne dla poszkodowanych w wyniku pożaru rodzin można wpłacać na numer konta: Caritas Archidiecezji Warszawskiej
PEKAO SA 11 1240 1066 1111 0000 0006 0961
W tytule przelewu: "Pożar Kochanowskiego 31"

Szczegółowe informacje:
Caritas Archidiecezji Warszawskiej +48 22 828 18 15
Ośrodek Pomocy Społecznej dla Dzielnicy Bielany + 48 22 568 91 93
Urząd Dzielnicy Bielany +48 22 443 47 00

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/393988117742454/

Anna Przerwa/Fot:str.FB Grzegorz Pietruczuk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda