mobile
REKLAMA

Poznaj kosmiczne innowatorki – zapraszamy na spotkanie

W poniedziałek, 8 marca, zapraszamy uczennice klas 8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych na kolejne spotkanie z cyklu Galaktyka kobiet. Chciałabyś pilotować balon, badać czarne dziury czy zawodowo zajmować się kosmosem? To całkiem realne.

inf. prasowa
Poznaj kosmiczne innowatorki – zapraszamy na spotkanie

Spotkanie online już 8 marca, o godz. 18.00. Będzie można porozmawiać z trzema nieprzeciętnymi kobietami, które odniosły sukces:

  • Magdaleną Filcek - neuroarchitektką, designerką, artystką, wynalazczynią, wizjonerką, pilotką balonów na ogrzane powietrze, honorową pracowniczką NASA, która stworzyła i opatentowała innowacyjny system „Vinci PowerNap®", który może służyć również jako narzędzie prewencji przed chorobami cywilizacyjnymi, związanymi ze zmianami klimatycznymi i pandemią.
  • Natalią Lemarquis – zarządzająca projektami satelitów do obserwacji Ziemi w brytyjskiej firmie In-Space Missions Ltd, mentorem w Space4Women Network, zorganizowanej przez UNOOSA (United Nations Office for Outer Space Affairs).
  • Dr hab. Dorotą Gondek-Rosińską - profesorem w Obserwatorium Astronomicznym UW, która zajmuje się astrofizyką gwiazd neutronowych i czarnych dziur, a aktualnie bada fale grawitacyjne. Od 2008 roku jest członkinią zespołu polskich naukowców Virgo-Polgraw, będącego częścią międzynarodowego projektu Virgo/Ligo. Zdobyła liczne nagrody i granty naukowych.

„Galaktyka kobiet" to cykl spotkań organizowanych w ramach programu ESERO Polska, tworzonego w Centrum Nauki Kopernik. Ich celem jest wspieranie dziewcząt pragnących zajmować się naukami ścisłymi oraz inspirowanie tych, które jeszcze szukają swoich pasji.

 

To unikatowa możliwość bliskiego, koleżeńskiego spotkania z osobami, które już przetarły ścieżki w branży kosmicznej, dzięki własnej pracy odniosły sukces i zmieniają oblicze przemysłu kosmicznego w Polsce i na świecie. A bezpośrednia rozmowa z innowatorkami z pewnością zainspiruje dziewczyny z klas 8 i szkół ponadpodstawowych do podjęcia dalszej nauki ukierunkowanej na eksplorację kosmosu, wysokich technologii czy prowadzenia przełomowych badań.

 

Szczegóły: https://www.kopernik.org.pl/wydarzenia/galaktyka-kobiet

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/1b8AkZVCr

Link do transmisji na YouTube: https://youtu.be/2BwCZLof8mc.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda