mobile
REKLAMA

Prace nad drogą techniczną na Odolanach trwają zbyt długo

Dzielnica apeluje do Polskich Kolei Państwowych o przyśpieszenie prac nad przedstawieniem szczegółowych koncepcji budowy drogi technicznej dla samochodów ciężarowych na Odolanach. Zdaniem Dzielnicy trwa to zbyt długo, a koncepcje trzeba jeszcze przedyskutować z mieszkańcami. 

Informacja prasowa
Prace nad drogą techniczną na Odolanach trwają zbyt długo

To już kolejny miesiąc oczekiwania dzielnicy i mieszkańców Odolan na konsensus w sprawie budowy drogi dla samochodów ciężarowych. - Pomimo wielokrotnych próśb i deklaracji o chęci pomocy i współpracy z naszej strony, ciągle nie możemy doczekać się reakcji PKP w tej palącej sprawie - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Budowa drogi technicznej dla samochodów ciężarowych obsługujących najemców nieruchomości należących do PKP jest kluczowa dla dalszego funkcjonowania Odolan. Aby mogła ona dojść do skutku, konieczne są konsultacje z mieszkańcami i włącznie ich w proces ustalania jej przebiegu oraz każdego aspektu, związanego z jej budową. Wysłałem do PKP już kolejne pismo w tej sprawie - dodaje.

Dzielnica wskazuje szereg zagadnień, które należy skonsultować z mieszkańcami Odolan, zanim przystąpi się do jakichkolwiek prac. - Potrzebne są szczegółowe koncepcje, rysunki techniczne i wizualizacje, nad którymi będzie można dyskutować z lokalną społecznością. Niestety nie możemy doczekać się żadnej z tych rzeczy - mówi Krzysztof Strzałkowski. - Co więcej, potrzebne są też propozycje zabezpieczenia terenu przed hałasem - dodaje.

Niezwykle istotną kwestią w kontekście budowy drogi technicznej jest planowany przez PKP remont torów kolejowych, które niebawem mają zapewnić objazd dla pociągów pasażerskich w trakcie remontu linii średnicowej. - Chcielibyśmy się dowiedzieć, czy istnieje ryzyko kolizji tych dwóch przedsięwzięć. Duże natężenie ruchu może skutecznie uniemożliwić swobodny przejazd przez torowisko - mówi Burmistrz Strzałkowski. - Jeszcze raz apeluję o potraktowanie tej sprawy priorytetowo, bo nagromadzenie emocji wokół niej jest bardzo duże. Jeszcze raz zapewniam o chęci pełnej współpracy przy opracowywaniu swoistej mapy drogowej i planu działań. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się rozwiązać ten palący problem i dzielnica nie zostanie zmuszona do wnioskowania o całkowity zakaz ruchu samochodów ciężarowych na Odolanach - kończy.

Dzielnica domaga się również jasnych deklaracji dotyczących terminu ostatecznej relokacji uciążliwego przemysłu z terenu Odolan.

fot. UM Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda