mobile
REKLAMA

Pro-seniorskie Bielany

Dzielnicę Bielany zamieszkuje blisko 40 tysięcy seniorów. Od lat ich potrzeby traktowane są z szacunkiem i życzliwością. Wokół nich zgromadziła się grupa ludzi, stowarzyszeń i fundacji, które przy wsparciu dzielnicy zapewniają starszym mieszkańcom nie tylko pomoc, ale organizują również czas wolny. W połowie września Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan, otrzymał wyróżnienie za całokształt pracy na rzecz osób starszych przyznane przez Warszawską Radę Seniorów.

inf. prasowa
Pro-seniorskie Bielany

- Wyróżnienie to nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wielu osób z Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany w tym Ośrodków Wsparcia Seniora nr 1 i 2, Bielańskiego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej i CRS Bielany. Od lat, wszyscy konsekwentnie organizują starszym mieszkańcom nie tylko pomoc, ale również czas wolny – mówi Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Dzielnica słynie m.in. z Bielańskiej Akademii Seniora, która realizuje zadania określone w programie Warszawa Przyjazna Seniorom. Zajęcia mają na celu aktywizowanie osób starszych, upowszechnia ofertę kulturalną, sportową i artystyczną. W Akademii nie brakuje wykładów, warsztatów, kursów, zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych a także ogólnorozwojowych. Odbywają się także spotkania z ludźmi sztuki, kultury, nauki, a także wycieczki autokarowe, kursy doskonalenia pływania i Nordic Walking.

Życie seniora to także rozrywka. W tym roku odbyły się Bal Karnawałowy Bielańskich Seniorów oraz Dzień Babci i Dziadka. Organizowany jest także plebiscyt Miejsce Przyjazne Seniorom. Prężnie działa także Rada Seniorów Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, która od urzędu otrzymuje wsparcie organizacyjne i administracyjne, a także pomoc w realizacji podejmowanych przez Radę inicjatyw.

Poza Urzędem Dzielnicy Bielany swoje działania na rzecz seniorów podejmuje także Ośrodek Pomocy Społecznej, który trzyma pieczę nad dwoma ośrodkami wsparcia dziennego dla seniorów – w alei Zjednoczenia 13 oraz przy Wrzecionie 5A. W ramach ośrodków funkcjonują m.in. Klub Seniora, Grupa Wsparcia i Świetlica dla Opiekunów i Osób Chorych na Chorobę Alzheimera, Koło Dzielnicowe Warszawa Bielany Związku Kombatantów RP i BWP. W ramach pobytu dziennego seniorzy korzystają z zajęć ruchowych oraz zajęć aktywizujących, otrzymują również śniadanie i dwudaniowy obiad.

W planach jest budowa Bielańskiego Centrum Wsparcia Seniora przy ul. Broniewskiego 56. W tym roku Zakład Gospodarowania Nieruchomości w Dzielnicy Bielany w porozumieniu z dzielnicowym OPS przygotuje projekt modernizacji budynku. Wykonawca przebudowy ma być wyłoniony w przyszłym roku. To będzie jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków w stolicy.

 

 

Źródło: UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda