mobile
REKLAMA

Projekt Edukacyjny "Dzieci dla Zwierząt"

Podczas wczorajszej lekcji w szkole podstawowej na Pradze-Południe, uczniowie zadawali pytania dotyczące zwierząt trafiających do schroniska, dbania o zwierzaki domowe i znaczenia czipowania, uczestnicząc w programie edukacyjnym "Dzieci dla zwierząt"

oprac. Klaudia Kwasek
Projekt Edukacyjny "Dzieci dla Zwierząt"

Podczas wczorajszej lekcji w szkole podstawowej na Pradze-Południe, prezydent Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania uczniów dotyczące zwierząt trafiających do schroniska. W ramach miejskiego programu edukacyjnego na rzecz ochrony praw zwierząt, przygotowanego we współpracy ze Schroniskiem na Paluchu, odbyły się zajęcia dotyczące dbania o domowe zwierzaki i znaczenia czipowania.

Projekt "Dzieci dla zwierząt", realizowany od 23 października 2023 roku w 16 miejskich szkołach podstawowych i przy udziale 50 nauczycieli, skupia się na edukacji dotyczącej ochrony praw zwierząt i zapobieganiu ich bezdomności. Inicjatywa jest rezultatem współpracy różnych miejskich biur i jednostek, takich jak Biuro Edukacji, Biuro Ochrony Środowiska, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń, oraz Schronisko na Paluchu im. Jana Lityńskiego. Projekt jest wspierany również przez Ekopatrol Straży Miejskiej.

Prezydent Trzaskowski wziął udział w jednej z lekcji w szkole przy ul. Osieckiej, prowadząc spotkanie razem z edukatorką Katarzyną Świeżak. W ramach projektu, dzieci z klas 1-3 uczestniczą w zajęciach poświęconych ochronie praw zwierząt.

Podkreślając rolę zwierząt w naszym życiu, prezydent Trzaskowski wyraził, że nasze podejście do nich świadczy o naszej ludzkiej naturze. Projekt "Dzieci dla zwierząt" zachęca uczniów do działań humanitarnych mających na celu zapobieganie bezdomności zwierząt domowych.

W ramach projektu odbywają się również szkolenia dla nauczycieli, które mają na celu uwrażliwienie na los bezdomnych zwierząt. Spotkania obejmują wizytę w Schronisku na Paluchu oraz wykłady specjalistów zajmujących się prawami zwierząt, weterynarzy i behawiorystów. Ostatnie szkolenie skupiło się głównie na pracy organizacji prozwierzęcych oraz interwencjach w przypadkach przemocy wobec zwierząt.

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda