Trzecia Droga łączy siły ze stowarzyszeniami miejskimi
Odsłaniają się kolejne wyborcze karty. Polska 2050 w Warszawie do wyborów samorządowych idzie z ruchami i stowarzyszeniami miejskimi. Jak można przeczytać na stronie Krajowego Biura Wyborczego w stolicy powstało pięć komitetów wyborczych z udziałem Polski 2050. - Współpraca z organizacjami lokalnymi, działania na rzecz dobra wspólnego wpisane są w DNA Stowarzyszenia Polska 2050. Wierzymy w odbudowę kapitału społecznego i zaufania do ludzi sprawujących funkcje publiczne – podkreśla Wanda Brociek wice prezeska Ogólnopolskiego Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050
Wyborcza lokomotywa powoli rusza. Chociaż na poznanie nazwisk wszystkich kandydatów startujących w wyborach samorządowych przyjdzie nam poczekać do marca, to powoli zaczynają się odkrywać wyborcze karty.
Wiele spekulacji było wokół tego, w jaki sposób w Warszawie wystartuje m.in. Polska 2050. Dziś już wiemy, że Polska 2050 łączy siły z lokalnymi stowarzyszeniami. Zarejestrowano pięć komitetów wyborczych: KWW Ochocianie + Polska 2050, KWW Aktywna Białołęka + Polska 2050, KWW Polska 2050 + Nasze Miasto Nasze Sprawy, KWW Sylwestrzak Oborski WB – Polska 2050 oraz KWW Otwarty Ursynów + Polska 2050.
- Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do stworzenia wspólnego komitetu wyborczego. Jestem przekonany, że osiągniemy sukces w nadchodzących wyborach. Otwarty Ursynów to silne i skuteczne lokalne stowarzyszenie, natomiast Stowarzyszenie Polska 2050 jako młoda organizacja wnosi świeżość, energię i nowe spojrzenie na sprawy lokalne - mówi ursynowski radny Piotr Skubiszewski.
- Należę zarówno do stowarzyszenia Otwarty Ursynów, jak i do ursynowskiego Koła Stowarzyszenia Polski 2050, z którym podobnie patrzymy na wiele tematów. Łączy nas wizja nowoczesnego miasta oraz zaangażowanie na rzecz mieszkańców. Jestem przekonany, że beneficjentami naszego sojuszu wyborczego będą przede wszystkim mieszkańcy naszej dzielnicy – mówi Paweł Lenarczyk, pełniący obecnie funkcję Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ursynów.
Przedstawiciele obu stowarzyszeń liczą na zmiany w kwestiach związanych z decentralizacją ustroju m.st. Warszawy, budową na Ursynowie tzw. ratusza bis (Urząd Skarbowy, Sąd, Prokuratura), utworzenia w dzielnicy Komendy Rejonowej Policji (w miejsce obecnego komisariatu) oraz uchwalenia spec ustawy wodno-kanalizacyjnej.
Wciąż nie wiadomo kto będzie reprezentował Trzecią Drogę w wyborach na prezydenta Warszawy.
Kampanię w wyborach samorządowych 2024 w Polsce Trzecia Droga rozpocznie oficjalnie w Kielcach 17 lutego.
fot. pixbay