mobile
REKLAMA

Ursynów zachęca do oddawania krwi

W sobotę, 25 listopada, na Ursynowie odbędzie się ostatnia w tym roku zbiórka krwi, organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy. Akcja ma na celu zwiększenie zapasów krwi, której obecnie brakuje w szpitalach, szczególnie tej o grupach 0Rh- i Arh-

Jakub Bielawski
Ursynów zachęca do oddawania krwi

Ostatnia w tym roku zbiórka krwi na Ursynowie

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, który spełnia odpowiednie kryteria. Krwiodawstwo jest bezpieczne i niezwykle potrzebne, ponieważ krwi nie da się wyprodukować sztucznie, a jej zapotrzebowanie jest ogromne. Na krew i osocze czekają tysiące chorych, którzy potrzebują transfuzji. Oddając krew, ratujemy życie innym.

Krwiodawcy będą mogli oddać krew w sobotę, 25 listopada, w krwioobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, który będzie stacjonował na przystanku METRO IMIELIN 04, przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (od strony al. KEN), w godzinach 9.00 - 14.00. Podczas akcji będzie również możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał w marcu 2017 roku i liczy ponad 60 członków. Klub organizuje regularne zbiórki krwi przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów i zachęca do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę. Więcej informacji o działalności klubu można znaleźć na stronie.

fot.UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda