mobile
REKLAMA

Wyloguj się do życia - projekt edukacyjny

„Wyloguj się do życia” to cykl działań profilaktycznych skierowanych do uczniów szkół podstawowych, który dotyczy zdrowego i bezpiecznego korzystania z technologii i urządzeń elektronicznych. Jakie są cele projektu edukacyjnego? 

 

Karolina Najda
Wyloguj się do życia - projekt edukacyjny

,,Wyloguj się do życia’’ to projekt edukacyjny, który zakłada m.in. nabycie przez dzieci umiejętności odczytywania i interpretowania treści publikowanych w Internecie oraz krytycznego myślenia przyczynowo-skutkowego, a także propagowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego i kreowanie pozytywnych wzorców zachowań. 

Celem programu jest zwrócenie uwagi na negatywny wpływ Internetu i mediów społecznościowych na samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie dzieci i młodzieży, a także przedstawienie zasad cyfrowej higieny i jej pozytywnego wpływu na koncentrację, zapamiętywanie i zdrowie psychiczne. 

- W dobie masowo atakującej nas dezinformacji, hejtu, fake newsów i przekłamywania rzeczywistości, bardzo ważna jest nauka rozróżnienia otrzymywanych informacji, aby nie wpływały negatywnie na nasze samopoczucie oraz umiejętność racjonalnego, samodzielnego myślenia i wyciągania prawidłowych wniosków z zalewającej nas fali różnorodnych bodźców w Internecie – mówi Renata Kozłowska, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Program edukacyjny zostanie wprowadzony do siedmiu szkół podstawowych na Żoliborzu. Weźmie w nim udział ponad 100 klas. Dla klas 0-3 zaplanowano godzinne warsztaty z edukatorami, a klasy 4-8 dodatkowo wezmą udział w wykładach. Osobne zajęcia zostaną przeprowadzone dla członków samorządów uczniowskich oraz rodziców i opiekunów. Łącznie odbędzie się ponad 120 godzin warsztatów oraz blisko 20 godzin wykładów.

- To właśnie poprzez samorządy uczniowskie edukatorzy zamierzają promować zdrowe korzystanie z technologii w szkołach. Uczniowie działający w samorządach mają stać się ambasadorami higieny cyfrowej i poprzez swoją działalność mieć większy wpływ na wprowadzenie zdrowych nawyków cyfrowych i pozytywnych wzorców zachowań oraz własnych zasad w swojej placówce. Tacy przeszkoleni liderzy będą mieli za zadanie wspierać innych uczniów w świadomym i odpowiedzialnym korzystaniu z technologii urządzeń ekranowych - czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

fot.pixabay

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda