mobile
REKLAMA

Zielony weekend

Wiosna i budząca się do życia przyroda to najlepszy czas, aby porozmawiać i spróbować w praktyce, na czym polega miejskie ogrodnictwo. Dlatego też zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach „Zielonego weekendu”, 8 i 9 kwietnia.

Informacja prasowa
TAGI
Zielony weekend

W czasie debaty i warsztatów będzie można spotkać inne osoby aktywnie działające w ogrodnictwie społecznościowym, a także zainspirować się do podjęcia lokalnych zielonych działań.

W sobotę, 8 kwietnia, o godz. 11.00 w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” (ul. Bracka 25) odbędzie się debata połączona z warsztatami i mini wykładami na temat rozwoju ogrodnictwa społecznościowego.

– Zapraszamy na spotkanie wszystkich ogrodników Warszawy: animatorów ogrodów społecznościowych, działkowców, osoby związane z edukacją, by zastanowić się jak wspólnie budować zieloną przestrzeń Warszawy – mówi Sławomir Sendzielski z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, jeden z organizatorów „Zielonego weekendu”. – Podczas warsztatu, w grupach roboczych spróbujemy odpowiedzieć na pytania dotyczące wyzwań i potencjału ogrodów szkolnych, ogrodów społecznościowych i ogrodów działkowych – dodaje.

Warsztaty będą przeplatane mini wykładami gości, m.in. dr Moniki Latkowskiej z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, dr. Roberta Zarra, pediatry, który jako jeden z pierwszych zaczął przepisywać przebywanie w naturze jako część rutynowych działań wspomagających powrót do zdrowia, czy Michał Kuszewski z CKS, który opowie o „inicjatywie lokalnej”, jako narzędziu ułatwiającym tworzenie zielonych przestrzeni.

W niedzielę, 9 kwietnia, od godz. 11.00 do 14.00 sąsiedzcy ogrodnicy spotkają się na Osiedlu Jazdów. Wydarzenie będzie okazją, aby spróbować swoich ogrodniczych sił w praktyce, a także poznać osoby doświadczone w inicjowaniu lokalnych działań.

– Od czego zacząć? Jak „ugryźć” miejską zieleń? W czym może nam pomóc inicjatywa lokalna? Zapraszamy na wspólne śniadanie i międzypokoleniowe warsztaty, które poprowadzą dla Was doświadczeni realizatorzy inicjatywy lokalnej – zachęca do przyjścia w niedzielę Michał Kuszewski z Centrum Komunikacji Społecznej.

Wydarzenie rozpocznie się, o godz. 11.00, wspólnym śniadaniem przygotowanym przez pracowników kawiarni „Życie jest fajne” – pierwszej w Warszawie kawiarni zatrudniającej dorosłych autystów.

O godz. 11.45 rozpoczną się warsztaty. Do wyboru są:

    Pierwsze kroki przy zakładaniu ogródka edukacyjnego pokaże Izabela Zalewska Kantek z Fundacji Viridarium, współtwórczyni powstałego  z inicjatywy lokalnej ogródka edukacyjnego w Parku Kazimierzowskim.
    Nie ma jak bomba! Czyli jak robić bomby z nasion zademonstruje Marcin Świderski, współtwórcą ekologicznej inicjatywy lokalnej „Pan Eko-Samochodzik nad Wisłą”.
    Spacer przyrodniczy po Jazdowie prowadzony przez Dorotę Wrońską, współtwórczynię przewodnika i spacerów przyrodniczych w ramach inicjatywy lokalnej „Wesoła Historia”.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach pierwszeństwo, będą miały osoby, które wyślą swoje zgłoszenia do czwartku, 6 kwietnia, na adres: mkuszewski@um.warszawa.pl

W trakcie śniadania i warsztatów będzie można również porozmawiać z urzędnikami o możliwościach uzyskania wsparcia dla swoich pomysłów oraz wziąć udział w warsztatach sitodruku.

Szczegółowe informacje na temat Zielonego Weekendu można znaleźć na stronach zzw.waw.pl oraz inicjatywa.um.warszawa.pl, a także na portalu Facebook.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda