mobile
REKLAMA

Żywa Galeria świętuje dekadę działalności!

Już 27 czerwca zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będziemy świętować dziesięciolecie Żywej Galerii. W programie przewidziano wernisaż wystawy Soni Brzeźniak oraz koncert Janusza Radka z zespołem TUI TERAS

materiał partnera
Żywa Galeria świętuje dekadę działalności!

W świecie sztuki, gdzie granice między jej różnorodnymi formami są płynne, powstają najbardziej fascynujące współprace. Przykładem takiej owocnej kooperacji jest artystyczne spotkanie Janusza Radka, cenionego muzyka, i Soni Brzeźniak, malarki, której prace zyskują uznanie za swoją emocjonalność i inspirującą treść.

Sonia Brzeźniak, która mieszka i tworzy w Warszawie, znana jest z akrylowych portretów łączących surrealizm z głęboką emocjonalnością. Jej prace, w których dominuje motyw kobiety jako symbolu miłości i transformacji, przyciągają uwagę swoją ikonicznością i uniwersalnością. Pierwsze spotkanie Soni i Janusza miało miejsce podczas przedstawienia „Sen Nocy Letniej” i zainicjowało artystyczną współpracę, która trwa do dziś.

Dzięki odkryciu malarstwa Soni, Janusz Radek zyskał nową perspektywę na wizualną stronę swojej muzyki. Wspólne rozmowy i wymiana doświadczeń doprowadziły do decyzji o współpracy, w ramach której Sonia przeprowadziła stylistyczną transformację wizerunku scenicznego Janusza. „Nasza współpraca polega na wydobyciu się ze swoich artystycznych baniek i rozpoczęciu dialogu,” mówi Janusz Radek. „Sonia pomaga mi znaleźć płynne połączenie między moją muzyką a jej wizualnym wyrazem.”

Dla obu artystów, współpraca ta jest nie tylko projektem twórczym, ale i podróżą przez świat emocji i ekspresji, zmieniającą ich podejście do sztuki i do siebie nawzajem. Oboje dążą do eksploracji piękna i harmonii w swojej twórczości.

Wystawa Soni Brzeźniak, zatytułowana „W mieście duchów”, stanowi główną atrakcję wydarzenia. Prace na wystawie poruszają temat wspomnień i doświadczeń, które kształtują naszą tożsamość i wpływają na nasze decyzje. Wystawa stanie się przestrzenią do introspekcji, gdzie odwiedzający mogą odkryć swoje wewnętrzne emocje i myśli.

Koncert Janusza Radka, wzbogacony o elementy improwizacji, zaprezentuje utwory pełne refleksji nad relacjami międzyludzkimi. Artysta, wykorzystując rejestrator dźwięku i loopera, stworzy unikalne, wokalne impresje, które będą współgrały z atmosferą galerii.

O Żywej Galerii:

Żywa Galeria, założona w 2004 roku jako część kompleksu hotelowo-restauracyjnego STALOWA 52, mieści się w zabytkowym budynku na warszawskiej Pradze. Specjalizuje się w sztuce współczesnej, szczególnie w malarstwie, prezentując prace artystów wyróżniających się innowacyjnością.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda